×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. janvāris, 2015
Drukāt

Rēzeknē nogalināta jauniete; starp trim aizturētajiem policista dēls (3)

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Valsts policija (VP) aizdomās par 21 gada vecas sievietes noslepkavošanu mantkārīgā nolūkā aizturējusi trīs jaunus vīriešus, tostarp policista dēlu.

Izmeklēšanā atklāta arī policijas patruļas nolaidība – policisti nefiksēja pārkāpumu vadītājam, kurš braucis bez tiesībām, bet vēlāk izrādījies, ka šis cilvēks varētu būt vainojams iepriekš izdarītā sievietes slepkavībā, informē VP pārstāvis Toms Sadovskis.

Viņš stāsta, ka šā gada 9.janvāra pēcpusdienā VP Latgales reģiona pārvaldes (LRP) Rēzeknes policijas iecirknī saņemts iesniegums par kādas 1993.gadā dzimušās jaunietes pazušanu, kura iepriekšējā dienā, 8.janvārī, Rēzeknē izbraukusi no savas darbavietas ar automašīnu “Audi” un nebija atgriezusies mājās.

Policisti nekavējoties izsludināja jauno sievieti meklēšanā un skaidroja viņas atrašanās vietu. Bija zināms, ka pazušanas dienā jaunā sieviete bija plānojusi tikties ar kādu paziņu.

Pāris stundu laikā kriminālpolicijas darbinieki aizturēja trīs jauniešus aizdomās par saistību ar jaunās sievietes pazušanu un ieguva informāciju, ka aizturētie slepkavību iepriekš rūpīgi izplānojuši. Tāpat izmeklētāji noskaidroja arī vietu, kur noslēptas upura mirstīgās atliekas.

Šobrīd ir uzsākts kriminālprocess par slepkavību pastiprinošos apstākļos – slepkavību izdarījusi personu grupa mantkārīgā nolūkā. Aizturētie jaunieši – divi 16 gadus veci pusaudži un 24 gadus vecs vīrietis – šobrīd atrodas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Svētdien policija lūgs tiesu viņus apcietināt.

VP piebilst, ka viens no nepilngadīgajiem pusaudžiem, kurš tiek turēts aizdomās par sievietes noslepkavošanu, jau iepriekš bijis iesaistīts kriminālprocesos par mantiska rakstura noziegumiem. Savukārt pērnā gada decembrī viņš bija aizturēts par vairāku laupīšanu izdarīšanu, taču Rēzeknes izmeklēšanas tiesnesis nepiemēroja viņam drošības līdzekli – apcietinājums.

Izmeklēšanas laikā kriminālpolicijas darbinieki atklājuši arī, ka iespējamā slepkavas un policijas ceļi jau krustojušies liktenīgajā naktī. Proti, policijas patruļa uz kāda autoceļa apturējusi automašīnu, taču, konstatējot, ka pie stūres sēž viņu kolēģa nepilngadīgais dēls, nenoformēja protokolu par braukšanu bez tiesībām un nepārbaudīja, kas ir automašīnas īpašnieks. Tā vietā policisti paši nogādāja automašīnu jaunieša īrētajā dzīvesvietā, bet automašīnas atslēgas atdeva savam kolēģim, tādējādi klaji ignorējot savus tiešos pienākumus.

Par dienesta pienākumu nepildīšanu VP Iekšējā drošības birojā ir uzsākta izmeklēšana.

Savukārt VP priekšnieks Ints Ķuzis sestdien, iepazīstoties ar situāciju, no amatu pienākumus pildīšanas ir atstādinājis četrus cilvēkus – abus darbiniekus, kas nepildīja savus pienākumus, kā arī viņu tiešo priekšnieku un arī aizdomās turētā jaunieša tēvu, kurš strādāja Rēzeknes iecirknī.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Piebildīte maza-tas,kas darās policijas iecirknī Rēzeknē,zināms visai pilsētai.Vadība nereaģē,iesniegumus iznīcina,policisti šantažē un iebaida.90.gadu reketieri tik formasterpos un piesegti no”augšās”.Jumto narkodīlerus,kontrobandistus,ņem kukuļus,darba laikā lieto alkoholu,dzērumā braukā un nogalina cilvēkus.Cik jau var to bandu paciest???Un piesegt???

  2. To tiesnesi ari, dereja izmest ;ara;kas neapcietinaja to jaunieti par laupishanu,varbut nebutu slepkavibas. Latgale,kartigi jaunieshi,no kurienes tadi izdzimteni,kas, var slepkavot cilvekus??? Lidzjutiba piederigajiem!

    • Tieši tā,tiesnesi arī atlaist,kamēr piesegs savējos,tikmēr tādi nelabosies un turpinās slepkavot,jo tēvi-policisti un pārējie policijas darbinieki,ar kuriem dzer regulāri,piesegs vienmēr.

Draugiem Facebook Twitter Google+