Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
28. janvāris, 2016
Drukāt

Par sporta spēļu rezultātu “sarunāšanu” liks cietumā

nauda-futbolbumba

Saeima ceturtdien, 28.janvārī, trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Sporta likumā, kas nosaka aizliegumu manipulēt ar sporta sacensībām, kā arī paredz par pienākumu sportistiem un sporta organizācijām darīt visu, lai novērstu šādu manipulāciju iespējamību.

„Spēļu „sarunāšana” ir nopietna problēma, kas kropļo sporta vidi un sabiedrības priekšstatu par profesionālo sportu. Tā ir samilzusi problēma arī Latvijā, tādēļ pēc iespējas ātrāk jārīkojas, lai izskaustu manipulācijas ar sporta sacensībām un mudinātu uz godīgu spēli,” iepriekš uzsvēra Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns.

Grozījumi noteic, ka manipulācijas ar sporta sacensībām ir jebkāda darbība, kas vērsta uz sacensību gaitas vai rezultāta neparedzamības pārkāpšanu.

Likums stāsies spēkā 1.martā.

Saeima šodien galīgajā lasījumā arī atbalstīja grozījumus Krimināllikumā, kas paredz bargākus sodus par sporta spēļu rezultātu “sarunāšanu”.

Saskaņā ar tiem varēs piemērot reālu cietumsodu – brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam.

Arī patlaban par sporta spēļu rezultātu ietekmēšanu var piemērot kriminālatbildību, taču praksē pants par krāpšanu nestrādā un ir grūti saukt pie atbildības iesaistītās personas, kā arī noteikt cietušos, iepriekš skaidroja policijas pārstāvji.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (40)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
"Visu slikto atstāju ūdenī." Arī Mairis Briedis iegremdējas ledainajā Daugavā (1)Pieaugušie, mazi bērni, pensionāri – tik kupls cilvēku pūlis šodien bija atnākuši uz 11. novembra krastmalu, lai, slavējot pareizticīgās baznīcas svētkus, gremdētos
Draugiem Facebook Twitter Google+