×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
22. decembris, 2016
Drukāt

Par tēva bojāeju izpletņlēkšanas apmācībās bērni no AM saņems 28 tūkstošus

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Stājas spēkā spriedums par morālā kaitējuma atlīdzinājumu sakarā ar tēva bojāeju izpletņlēkšanas apmācību laikā, informē Augstākā tiesa (AT).

AT Civillietu departaments 21.decembrī prasības lietā pret Aizsardzības ministriju un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem par morālā kaitējuma atlīdzināšanu sakarā ar tēva bojāeju izpletņlēkšanas apmācību laikā, grozīja spriedumu daļā par prasības apmēru.

Tiesa noteica, ka par labu prasītājiem piedzenams atlīdzinājums par morālo kaitējumu 20 000 latu jeb 28 457 eiro, sadalot šo summu vienādās daļās starp visiem trim prasītājiem. Proti, par labu katram no prasītājam piedzenami 9485 eiro.

AT spriedums nav pārsūdzams.

Prasītāji lūdza atzīt par prettiesisku Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku rīcību, neveicot visas nepieciešamās darbības, lai nodrošinātu Nacionālo bruņoto spēku 2006.gada 15.maija izpletņlēkšanas nodarbību drošību un atbilstību spēkā esošajām tiesību normām, kā rezultātā gāja bojā viņu tēvs. Prasītāji lūdza piedzīt no atbildētāja par labu prasītājiem morālā kaitējuma atlīdzinājumu 200 000 latu apmērā katram (284 tūkstošus eiro).

Izskatot lietu pirmajā instancē, Rīgas apgabaltiesa 2011.gada 27.jūnijā prasību apmierināja daļēji. Tiesa no Aizsardzības ministrijas personā par labu trim prasītājiem piedzina morālā kaitējuma atlīdzinājumu 20 000 latu, sadalot šo summu vienādās daļās starp prasītājiem.

Izskatot lietu apelācijas kārtībā, AT Civillietu tiesu palāta 2013.gada 26.novembrī daļēji apmierināja apmācību laikā bojāgājušā izpletņlēcēja bērnu prasību un no Aizsardzības ministrijas personā piedzina 20 000 latu morālā kaitējuma atlīdzību par labu katram no bērniem, bet kopā 60 000 latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+