Mobilā versija
+5.9°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
4. aprīlis, 2016
Drukāt

Par zīmēm latviešu tautastērpā stāstīs mākslinieks Valdis Mackars

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien, 6. aprīlī plkst. 16 Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrs, turpinot sarunas par latviešu senajām zīmēm, aicina uz sarunu “Seno rakstu skaidrojumi”, LA.lv uzzināja muzejā.

Kurzemes tautastērpu informācijas centrs pagājušā gada nogalē rīkoja sarunu ar mākslinieku, zīmju un simbolu pētnieku Valdi Celmu. Turpinot šo sarunu tēmu un piedāvājot vairāku latvisko zīmju pētnieku skaidrojumus, šoreiz tikšanās būs ar mākslinieku Valdi Mackaru, pastāstīja Kurzemes tautastērpu informācijas centra vadītāja Lia Mona Ģībiete.

Valdis Mackars ilgstoši iedziļinājis un pētījis seno rakstu skaidrojumos un iepazīstinās klausītājus ar dažādu pētnieku ieskatiem par zīmēm un simboliem etnogrāfiskajos tērpos – brunču audumos, kreklu un villaiņu izšuvumos, vainagos, adītos cimdos un zeķēs, kas joprojām piesaista interesi to nozīmei un skaidrojumiem. Dažādi zīmju pētnieki par zīmju saturu pauž atšķirīgus viedokļus, toties sabiedrības interese par zīmju valodu aug augumā.

Ieejas maksa pasākumā – 2 eiro.

Pievienot komentāru

Vai tautas deja ragaviņās aizvesta uz mežu? (4)Pēc sabangojušām kaislībām ap deju lieluzvedumu jeb deju izrādi "Māras zeme" tās veidotājiem uzticēts turpināt darbu, bet vairāki jautājumi prasa plašāku skaidrojumu.
Draugiem Facebook Twitter Google+