×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2012
Drukāt

Parādu krīzes dēļ var zust uzticība eiro

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Eiro zonas parādu krīzes dēļ var zust uzticība eiro, ceturtdien brīdināja Ķīnas reitingu aģentūra “Dagong”. Aģentūra prognozēja, ka globālā finanšu krīze pasaulē šogad saasināsies un parādu krīze var pārtapt par valūtu krīzi, jo turpina samazināties investoru uzticība eiro.

“Investoru uzticēšanās eiro tiks iedragāta, kas novedīs pie [šīs valūtas] izpārdošanas viļņa, jo sabruks ārējā uzticība šai valūtai,” brīdināja “Dagong” savā 2012.gada pārskatā par kredītrisku izvērtējumu.

Aģentūras eksperti arī uzskata, ka tā dēvētajā eiro zonas glābšanas fondā jeb Eiropas Finanšu stabilitātes fondā nav “pietiekami lieli līdzekļi, lai nepieciešamības gadījumā glābtu krīzes skartās valstis un to banku sektoru”.

Turklāt “Dagong” neizslēdz arī vairāku eiro zonas valstu izstāšanos no Eiropas Monetārās savienības un pat pieļauj eiro zonas pilnīgu sabrukumu.

Ar savu pārskatu “Dagong” nāca klajā pēc tam, kad ASV bāzētā aģentūra “Standard & Poor’s” (S&P) pazemināja Francijas un Itālijas augstākā līmeņa reitingus AAA.

Salīdzinoši mazietekmīgā Ķīnas reitingu aģentūra, kas Francijas un Itālijas reitingus pazemināja jau pagājušajā mēnesī, iepriekš apsūdzēja pazīstamās reitingu aģentūras “Moody’s”, “Fitch” un “Standard & Poor’s” 2008.gada finanšu krīzes izraisīšanā, jo tās neizgaismoja iespējamos riskus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+