Sports

Paraolimpieši tērpus Vasaras paraolimpisko spēļu parādei šūs Smiltenē0

Publicitātes foto

Banka Citadele nodrošinās finansējumu Latvijas Paralimpiskās komitejas parādes tērpu iegādei, ar ko paraolimpiskā delegācija šogad dosies uz gaidāmajām Vasaras paraolimpiskajām spēlēm Riodežaneiro.

Uzņēmēja Iveta Purmale no Smiltenes izstrādās īpašu lina auduma apģērba kolekciju, kas būs piemērota paraolimpiešiem, pārstāvot Latviju paraolimpisko spēļu atklāšanas parādē un citās oficiālās pieņemšanās. Katram sportistam tērps tiks šūts individuāli, un viena tērpa modelēšanas un šūšanas izmaksas būs aptuveni 200 eiro. Kopējās izmaksas parādes tērpu iegādei paraolimpiskajai delegācijai būs līdz 6000 eiro, jo tērpi tiks šūti visiem delegācijas pārstāvjiem – kopumā 28 sportistiem, treneriem, ārstiem un komitejas pārstāvjiem.

“Lai izmaksas par parādes tērpiem būtu adekvātas un tērpi būtu piemēroti paraolimpiešiem, izvēlējāmies pašmāju apģērbu izstrādātāju. Lina audums ir dabisks materiāls un simbolizē mūsu valsts – Latvijas – tradīcijas. Tērpus šūs Ivetas Purmales salons Smiltenē, viņiem ir vairāk nekā 10 gadu pieredze tieši ar lina audumu apģērbu izstrādi,” stāsta Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte. “Vēl meklēsim mums finanšu ziņā piemērotāko risinājumu tērpu iegādei sportistiem paraolimpisko spēļu startiem.”

Saistītie raksti

“Bijām pārsteigti uzzināt, ka paraolimpieši palikuši bez tērpiem. Paralimpisko komiteju atbalstām kopš 2012. gada, un uzskatām, ka mūsu paraolimpieši un olimpieši ir pelnījuši vienlīdzīgu attieksmi. Palīdzēsim šo situāciju atrisināt un piešķirsim papildu finansējumu. Redzam, ka paraolimpiskajiem sportistiem ir arī ļoti daudz citu vajadzību, lai pienācīgi sagatavotos startiem un godam pārstāvētu Latviju – skaisti, ar visu vajadzīgo ekipējumu un labā formā. Tāpēc aicinām ikvienu ziedot paraolimpiešiem mājaslapā www.tuesituvari.lv,” saka bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis.

Lai palīdzētu paraolimpiešiem gatavoties Vasaras paraolimpiskajām spēlēm, banka Citadele uzsāka ziedojumu vākšanas kampaņu “Viņi var. Vai varam mēs?” Lai savāktu ziedojumus, ir izveidota īpaša mājaslapa www.tuesituvari.lv. Ziedojumu kastītes pieejamas bankas Citadele filiālēs un k/t „Kino Citadele”. Cilvēki tiek aicināti atbalstīt paraolimpiešu sasniegumus!

LA.lv
LE
LETA/LA.LV
Sports
Kaspars Bērziņš uz pusotru mēnesi atgriežas VTB Vienotajā līgā
12 stundas
MS
Māris Siliņš
Sports
Dobeles “Tenax” izlozēts ļoti spēcīgs pretinieks
14 stundas
LE
LETA
Sports
Bulgārijas valdība pieprasa futbola federācijas atkāpšanos pēc rasisma skandāla mačā pret Angliju
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Aizmigušu marihuānas audzētāju sita ar koku un steidza griezt kaņepes… 1
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: Latvijas futbola izlase beidzot gūst vārtus, tomēr vienalga piedzīvo bezierunu zaudējumu
3 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Jauns čalis, klausies!” Dobelē izglābj jaunieti, kurš gatavojās nolēkt no katlu mājas torņa… 1
3 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
9 stundas