×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2012
Drukāt

Pārbauda ātrās cirsmas


Foto - LETAFoto - LETA

VMD saskata negodīguma riskus ciršanas atļaujai pēc caurmēra. 
Valsts meža dienests (VMD) sācis iekšējo auditu. Nupat pārbaude pabeigta Sēlijas virsmežniecībā, bet Austrumlatgales virsmežniecībā tā turpinās. 


 

Pārbaudē konstatēts, ka šobrīd palielinājies pēc audzes caurmēra izņemto ciršanas apliecinājumu skaits, turklāt šīs mežaudzes pēc ciršanas apliecinājuma izsniegšanas tiekot nocirstas zibenīgi – ja ne tajā pašā dienā, tad nākamajā jau noteikti. Tad pārbaudīt, vai caurmērs bijis noteikts korekti, ir ļoti grūti.

“Te mēs saskatām risku, ka atsevišķos gadījumos gan taksatori, gan mūsu darbinieki varētu rīkoties negodprātīgi. Lieta tāda, ka pēc ciršanas atļaujas pēc caurmēra saņemšanas cirsma tiek nocirsta zibenīgi. Bet to, vai atbilstošais caurmērs ir bijis vai nav, pēc celmiem pārbaudīt ir ļoti grūti. Tāpēc šajā jomā ieviesīsim papildu kontroli,” viņš apsola. Tāpēc VMD pieņemts lēmums, ka šo ciršanas apliecinājumu stāšanas spēkā uz piecām dienām tiks aizkavēta, kamēr savu slēdzienu par mērījumu pareizumu sniegs virsmežzinis.

“Kontrolieri ir mūsu pašu darbinieki, kas pārbauda kaimiņus. Kāpēc mēs tā darām? Tāpēc, ka šādi informācija par to, kas ir un kas nav izdevies kaimiņiem, ātri izplatās un visi var mācīties no kolēģu veiksmēm vai neveiksmēm,” papildina Andis Krēsliņš.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+