Mobilā versija
+7.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
25. maijs, 2015
Drukāt

Pārdos Mocarta un Bēthovena matu šķipsnas

Foto: Sothebys.comFoto: Sothebys.com

Mūzikas un mūziķu cienītājus, iespējams, ieinteresēs Londonas Sotbija izsole, kurā tiks izliktas Mocarta un Bēthovena matu šķipsnas, raksta Gazeta.ru.

Kā zināms, Mocarts ļoti rūpējās par saviem matiem; viņa krāšņās cirtas bija viena no komponista vājībām un lepnuma avotiem. Iespējams, tādēļ 1791. gadā mirušā Mocarta mati sākotnēji novērtēti par 10 000 mārciņām, bet 1827. gadā mirušā Bēthovena mati – tikai par 2000 mārciņām.

Mirušu komponistu un mākslinieku mati nereti kļuva par “suvenīriem”, atgādina “The Times”, un konkrēti Mocarta šķipsna ievietota apzeltītā medaljonā.

2002. gadā cita Mocarta matu šķipsna tika pārdota par 38 200 dolāriem, proti, divreiz dārgāk par sākotnējo vērtējumu.

Pievienot komentāru

Patriotiskas jubilejas svinības ar "Sesto jūdzi"Atzīmējot piecpadsmit gadu jubileju, 28. oktobrī Ādažu kultūras centrā pie klausītājiem dodas visvairāk titulētā kantri grupa "Sestā jūdze" ar patriotisku noskaņu caurvītu Vislatvijas jubilejas koncerttūri "Man citas zemes nevajag".
"Šķiršanās formula" režisors: vēlējos izprast, kāpēc pēkšņi izjūk daudzas paraugģimenes (1)Tikko skatītāju uzmanībai un vērtējumam nodots jaunais TV3 seriāls "Šķiršanās formula", kura 11 sērijas kopš septembra beigām skatīsimies reizi nedēļā otrdienās.
Draugiem Facebook Twitter Google+