×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. decembris, 2013
Drukāt

Pārdos novada domei piederošās “Ogres TV” kapitāldaļas

Foto - LETAFoto - LETA

Televīzijas antena uz daudzstāvu dzīvojamās mājas jumta.

Ogres novada dome rīt, 19.decembrī, lems par tai piederošo SIA “Ogres televīzija” kapitāldaļu pārdošanu, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Ar iesniegumu pārdot pašvaldībai piederošās kapitāldaļas Ogres novada domē vērsusies uzņēmuma valdes locekle Dace Tribocka.

Domes lēmuma projekts paredz, ka tiks pārdotas pašvaldībai piederošās uzņēmuma 14 kapitāldaļas, kas ir 14,43% no uzņēmuma un kuru nominālvērtība ir 7000 latu. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 48 500 lati.

Ogres novada domes pārstāvis Nikolajs Sapožņikovs aģentūrai LETA skaidroja, ka televīzija nav saistīta ar pašvaldības autonomo funkciju izpildi, tāpēc tā tiks pārdota. Pārdošana tiks organizēta saskaņā ar normatīvo aktu prasībām. Sapožņikovs atzina, ka nevar prognozēt, kādas diskusijas domes sēdē izvērtīsies par televīzijas kapitāldaļu pārdošanu, jo atbildīgā komiteja iepriekš šo jautājumu nav skatījusi un jautājums domes sēdes darba kārtībā tika iekļauts tikai šorīt.

Lokālo ziņu raidījumu veidošanas pakalpojumu Ogres pašvaldība jau patlaban iepērk kā ārpakalpojumu, rīkojot iepirkuma konkursus. Līdz šim reizi nedēļā 15 minūšu raidījumus pēc pašvaldības pasūtījuma veidojusi “Ogres televīzija”. 2010.gadā Ogres pašvaldība televīzijai par sižetu veidošanu un raidīšanu maksājusi 17 455 latus, bet 2011.gada iepirkuma konkursa summu nav vēlējusies atklāt. Kārtējo iepirkuma konkursu par šo pakalpojumu paredzēts izsludināt rīt, 19.decembrī.

Kā liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā pieejamā informācija, televīzijas sižetu veidošanas un raidīšanas pakalpojumus no “Ogres televīzijas” iegādājas arī Ikšķiles novada dome vidēji par 12 000 latu gadā.

Kā ziņoja biznesa portāls “Nozare.lv”, Nacionālā plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sabiedriskā pasūtījuma daļas nolēmusi nodot AS “TV Latvija”, kas nodrošina kanālu “Rīga TV24”, SIA “Ogres televīzija”, kas nodrošinās kanālu “OTV”, un SIA “Vidzemes televīzija”, kas nodrošina kanālu “Re:TV”.
NEPLP bija izsludinājusi trīs konkursus par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu komerciālajām televīzijām, kas nodrošinās bezmaksas apraidi visā Latvijā. Konkursi tika izsludināti, lai nodrošinātu informatīvi dokumentālo, reģionālās tematikas, kā arī bērnu un jauniešu raidījumu veidošanu komerciālos medijos bezmaksas apraidē.

Tiesības īstenot sabiedrisko pasūtījumu bezmaksas apraidē plānots piešķirt uz trīs gadiem no 2014.gada. Katrs no kanāliem saņems aptuveni 245 000 latu gadā. Finansējums paredzēts sabiedriskā pasūtījuma raidījumu veidošanai.

Konkursā par bērnu un jauniešu programmas veidošanu uzvarēja “OTV”. Pēc NEPLP informācijas, šo kanālu nodrošinās “Ogres televīzija”. Saskaņā ar “Firmas LV” datiem SIA “Ogres televīzija” dibināta 1992.gadā. Pērn uzņēmuma apgrozījums bijis 55 338 lati, bet peļņa 92 lati. Uzņēmuma reģistrētais pamatkapitāls ir 48 500 lati.

55,67% uzņēmuma kapitāla daļu pieder Artūram Robežniekam, 23,71% – Nikolajam Ļeoņenko, 14,43% – Ogres novada domei. Pārējās kapitāla daļas pieder Valdim Kupcim – 2,06%, kā arī apdrošināšanas akciju sabiedrībai “Balta”, kooperatīvajai sabiedrībai “Ogreks”, Ogres rajona pašvaldību savienībai – katram pa 1,03%.

“Man nav ne mazākās nojausmas, kas ir “Ogres televīzija”, kas uzvarēja Nacionālās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) konkursā uz sabiedriskā pasūtījuma daļu,” biznesa portālam “Nozare.lv” savukārt atzina Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektore Gunta Līdaka.

Viņai televīzijas kanāls OTV, kas uzvarēja konkursā, esot pilnīgi nezināms un neesot ne mazākā priekšstata, kādā veidā var tik īsā laikā izveidot kanālu, kuram jau 1.janvārī jāsāk raidīt.
Kā atzina Līdaka, varēja, ka šajā konkursā piedalīsies vietēja rakstura kanāli. Vērtējot no skatītāju pozīcijām, bezmaksas apraides televīzijas skatītāji zaudēs, jo šo kanālu piedāvātais saturs kvalitātes ziņā būs sliktāks nekā no bezmaksas apraides aizgājušajiem kanāliem LNT un TV3.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+