×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. augusts, 2015
Drukāt

“Pareizticīgie aktīvisti” iet “Islāma valsts” pēdās? Nograuta simtgadīga Mefistofeļa skulptūra (1)

Foto: Aleksandra Kobrinska Facebook konts.Foto: Aleksandra Kobrinska Facebook konts.

Nams Sanktpēterburgā ar Mefistofeļa skulptūru.

Sanktpēterburgā trešdien, 26. augustā, no Ļišņevska nama Lahtu ielā ar āmuru no fasādes nodauzīta Mefistofeļa skulptūra, savā Facebook kontā raksta likumdevēju sapulces deputāts Aleksandrs Kobrinskis.

“26. augusta plkst. 15 nedaudzie aculiecinieki ar izbrīnu un šausmām vēroja, kā no jumta pāri frontonam pārliecās strādnieks ar “kuvaldu” un sāka ar to dauzīt pa Mefistofeļa skulptūru, kas nama frontonu rotājis kopš tā uzcelšanas 1910. gadā. Dažus mirkļus vēlāk masīvā skulptūra bija atdalīta no sienas un ar troksni novēlās zemē,” viņš raksta.

Deputāts uzrakstījis iesniegumu par “dēmona skulptūras zādzību vai iznīcināšanu”, un policija sākusi izmeklēšanu. Vandāļu personības nav zināmas, taču FB komentāros galvenokārt izskan aizdomas, vai to nav paveikuši “pareizticīgie aktīvisti”, tā kā pretī Ļišņevska namam atrodas baznīcas ēka. Sanktpēterburgas eparhija gan izteikusi nožēlu, ka
baznīca tiek saistīta ar vandālisma aktu un norādījusi, ka neatbalsta vandālismu attiecībā pret mākslas un arhitektūras objektiem.

Savukārt Pareizticīgo Baznīcas un sabiedrības attiecību nodaļas galva Vsevolods Čaplins pažēlojies medijiem par to, ka sabiedrībā, viņaprāt, nepamatoti, radusies diskusija, vai drīkst mest zemē darbus, kas aizskar noteiktas sabiedrības daļas simbolus un vērtības.

Jāpiebilst, ka savrupnams bija ierakstīts Krievijas arhitektūras pieminekļu sarakstā.

Jau rakstījām par pareizticīgo aktīvistu uzbrukumiem izstādei “Skulptūras, kuras mēs neredzam” Manēžā.

Foto: Aleksandra kobrinska Facebook kontsFoto: Aleksandra kobrinska Facebook konts

Nama frontons pēc skulptūras nograušanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+