×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
24. decembris, 2016
Drukāt

“Pāris nostādītu pie sienas”. Elksniņam par izteikumiem būs jāatbild (48)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Parlamentāriete Solvita Āboltiņa (V) vērsusies Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā ar aicinājumu izvērtēt deputāta Andreja Elksniņa (S) debatēs teikto, ka dažu cilvēku “pielikšana pie sienas” veicinātu valsts pārvaldes uzlabošanu.

Āboltiņa iesniegumā komisijai pauž, ka Elksniņš ar saviem izteikumiem nepārprotami norādījis uz nepieciešamību izrēķināties ar atsevišķiem cilvēkiem. Pēc deputātes domām, Elksniņa izteikumi ir pretrunā ar deputātu ētikas 8.pantu, kas nosaka, ka deputāts nelieto tādus izteikumus un neatbalsta tādu rīcību, ko var uztvert kā aicinājumu uz pretlikumīgu darbību, kā arī citiem Ētikas kodeksa pantiem.

“Mūsuprāt, Elksniņa kunga lietā leksika nav savienojama ar Saeimas deputāta darbu,” norāda “Vienotības” frakcijas vadītāja, aicinot izvērtēt šos izteikumus.

Ētikas komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs (S) aģentūrai LETA sacīja, ka komisija aicinās Āboltiņu pievienot savam iesniegumam sēdes stenogrammu.

Kā ziņots, Elksniņš debatēs par opozīcijas rosināto finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) demisiju kritizēja valdību un koalīcijas pārstāvjus, kas, viņaprāt, sēžot klusi un nedebatē, jo viņiem esot kauns. “Šādos brīžos man ir žēl, ka mēs, piemēram, neesam Ķīnā. Paņemtu profilakses pēc pāris nostādītu pie sienas, un mēs sāktu būvēt ceļus, sāktu būvēt rūpnīcas, un viss būtu pilnīgākā kārtībā. Mums būtu izaugsme,” turpināja deputāts.

Koalīcijas politiķis Ingmārs Līdaka (ZZS), uzrunājot Saeimu pēc Elksniņa, sacīja: “Izskatās, ka pilnmēness atkal uzplaucis.” Savukārt deputāte Ilze Viņķele (V) vēlāk aizrādīja, ka šādās diskusijās tiek pārkāptas robežas. “Ja jurists, deputāts, mūsu kolēģis, Daugavpils mēra kandidāts, sociāldemokrātu partijas jaunā zvaigzne var iznākt un no tribīnes aicināt tiešāk vai netiešāk kā metodi politikas lēmumu kvalitātes uzlabošanai izmantot pielikšanu pie sienas, kas nepārprotami nozīmē nošaušanu, tad acīmredzot Elksniņam ir ļoti dīvaina izpratne par ētiku jeb tās nav,” klāstīja Viņķele.

Pievienot komentāru

Komentāri (48)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  U, arī: “Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai “vētrainas rosības” imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc “esam tur, kur esam, un ārā netiekam”.”

  =======

  Mediju ziņa: “Cilvēku, kurš mēģina parādīt ačgārno lietu kārtību Latvijā, šajā “valstī” ir ērti un parocīgi, arī savus mazvērtības kompleksus veldzējoši, apvainot visos nāves grēkos. Inkriminēt viņam patriotisma trūkumu vai korupciju, piedēvēt atkarību no oligarhu, no krievu, no žīdu naudas. Apvainot klajā cinismā un vulgārumā, apzinātos mēģinājumos iedzīt tautu depresijā un bezcerībā. Uzstādīt gara kaišu, “atkarību” u.c. taml. “noviržu” diagnozi. Vai vienkārši publiski prasti nogānīt, publicistiski ignorēt, klaji PRETLIKUMĪGI CENZĒT, falsificēti “tiesiski sankcionēt” vai vispār “apklusināt” un tamlīdzīgos veidos “audzināt”… Jābrīnās, kādēļ joprojām labticīgie tautieši šodienas dižķibeles apokaliptiskajās konvulsijās nevaino šos “ciniskos klaigātājus” – kā “disidentiski orientētus tipus”, kuru Patiesības vārds tomēr, kā izrādās, pat vēl līdz šim nav spējis nomaitāt visu šo mūsu labiešu, gudro galvu, cūkģīmju etc. gaišos un paliekošos tēlus “vaukšķu un reņģēdāju pūļa” masu apziņā?…” (aptuvena citāta autors: žurnālists un publicists Aivars Tarvids, publikācija “Veltā patiesība.”, 31.07.2009.)
  —–
  .
  Šeit (Muļķu Zemē, t.i.).
  ( iz “O.M.© arChīva”, ‘ANNO’ ~ 2004. gads )
  .
  Šeit svētuļi – bez Dieva,
  Un “ticīgie” bez lūgsnas,
  Šeit “viena trekna rieva”,
  Un “domātavā”… (plūksnas).
  .
  Šeit miljonus var laupīt,
  Un ‘SILES biedros tusēt’,
  Šeit sīkgrašus var taupīt,
  Un ‘pāķos’ nīkstot klusēt.
  .
  Šeit “prezidentos” ie(k)līst,
  Var, ‘ziepējoties’ “zaļi”,
  Šeit “vaukšķiem” ‘veša piesvīst’,
  Kad “valsti” ‘stūrē švaļi’.
  .
  Šeit “karakalpus” fraktē,
  Lai “misijās” šos dzītu,
  Šeit PATIESĪBU slaktē,
  Ar FALŠU “miera” mītu.
  .
  Šeit “likumi” priekš pašiem,
  Tiek “ķēķī” ‘samuļļāti’,
  Šeit “pūļa lupatlašiem”,
  Liek ‘pieliekties uz drāti’.
  .
  Šeit “struktūras” ‘ņem priekšā’,
  Pēc “shēmas”, angažēti,
  Šeit “orgāni” ‘dod iekāš(s)’,
  Kad “panti” ‘piemeklēti’.
  .
  Šeit nauda ‘nepareiza’,
  Pērk “tiesnešus” bez goda.
  Šeit “taisnā” tiesa greiza,
  Triec Temīdu ‘uz poda’.
  .
  Šeit “tiesībsargu” ‘mentiem’,
  Tiek “granti” ‘iedalīti’,
  Šeit notiesāt (par ‘centiem’),
  Var ‘reņģēdājus’, “glīti”.
  .
  Šeit ienīst “disidentus”,
  Kas “kūda glupo Tautu”,
  Šeit uzrīda tiem ‘mentus’,
  Lai “b(ļ)aurus” plosot kautu.
  .
  Šeit ķērc par “hibrīdkaru”,
  Un ZOMBĒ propagandu,
  Šeit (p)ielūdz “jeņķu” varu,
  Un “sabiedroto” bandu.
  .
  Šeit kviec, ka “krievi nākot!!!”,
  Jau gadiem “ilgtspējīgi”,
  Šeit cer, ka NATO sākšot,
  Drīz karu, “sadraudzīgi”.
  .
  Šeit “euro buferzōnā”,
  Grab tanki (“šrotā” pirkti),
  Šeit OKUPANTIEM fōnā,
  Rukšķ “patrEJoti žirgti”.
  .
  Šeit “troļļi virtuāli”,
  Tiek ‘fraktēti pa lēto’,
  Šeit zombētie vemj sāli,
  Uz Dvēselēm, kas rēto.
  .
  Šeit cena Sirdsapziņai,
  Ir ‘polšs’ un blašķe alus,
  Šeit maksā “plašsaziņai”,
  Lai ‘sabāž dūņās galus’.
  .
  Šeit “pūlim” sen ‘pie kājas’,
  Ko ‘ļerzā’ “varas balsti”,
  Šeit ļaudis pamet Mājas,
  Un mūk uz svešu valsti.

  Šeit “valsts” uz savu Tautu,
  Spļauj, apņirdzoties skaļi,
  Šeit nav (?), kas pretī bļautu =
  Zeļ MUĻĶU zeme, zaļi…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Kurš gan padomju skolas sistēmā nav stāvējis pie sienas (dažreiz teica kaktā) un pārdomājis savu uzvedību. Tas ir mazākais soda mērs par izdarīto pārkāpumu. Daudziem Saeimā tas nez vai derēs,labāk piesmērēt papīrus, ka neuzticams valsts darbam.

 3. Kremla cekistu politiskas,teroristu un Valsts budzeta izlaupitaju,apvienibas Vienota Launuma Imperija & GKR & Bela Russ,parstavji par saviem noziegumiem nekavejoties ir janodod tiesa.
  Likumu nepildisana no atbildigajam institucijam,un atseviskam personam,ir janoverte ka nozieguma un noziedzinieku atbalstisana.

 4. lūdzu izstāstiet pareizo attieksmi pret Ābotiņu un Vienotību

 5. Domāju, ka Solvita izcēlusies ar dīvainu liekulību. Man nepārprotami ir skaidrs, ko AE domājis ar šiem vārdiem un esence ir vienkārša: Pie mums ierēdnim nav nedz bail, nedz sirdsapziņas problēmu strādāt slikti! Reti gadījumi, kad kāds atbild par savu aplamo vai neprofesionālo rīcību!
  Literāri pārspīlētu teicienu uztvert tieši var tikai galēji aprobežots cilvēks. Laikam tādu netrūkst, ja nesen kāda iestāde secināja, ka nav saprotams, ko nozīmē vārds “nekavējoties”…

 6. elksniņš pados lopu vagonus………………

 7. Diemžēl Elksniņam, ja būtu iespēja, roka nenodrebtu.Viņš ir nekaunīgs un liels Latvijas nelabvēlis..
  Taču arī mediji ir vainīgi, jo lielākoties rāda un citē tikai deputātus, kas, piedodiet, muld vai runā rupjības.
  Gudru cilvēku runas žurnālistiem šķiet garlaicīgas.

 8. Ar pāris stādīšanu pie sienas nepietiks…

 9. Elksniņš runāja par tiem,kuri ar viņu kopā nodod savu zemi par kremļa rubļiem.

 10. KomentāRU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 11. Esmu tikai un vienīgi par taisnīgumu Atbildēt

  Parlamentāriete Solvita Āboltiņa (V) vērsusies Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā ar aicinājumu izvērtēt deputāta Andreja Elksniņa (S) debatēs teikto, ka dažu cilvēku “pielikšana pie sienas” veicinātu valsts pārvaldes uzlabošanu.
  —————————————–
  Ja deputāts Eksniņš tikai mutiski runāja, kam iedzīvotāju daļa varētu pat piekrist! bet āboltante gan daudz nekautrējās, bet exdeputāts Junkurs gan tika reāli fiziski ietekmēts, lai noliek mandātu un tā āboltente ieripoja saeimā … āboltante vēl čakarēja saeimas priekšnieci, jo vēlējas vēl tur savu pakaļu ielikt … Labi, ka saeimas priekšniecei tobrīd bija apķērīga biroja vadītāja, kas atsita bezkaunīgā purna ielīšanu … Žēl, ka ka neuzradās vismaz 1 profesionāls žurnālists, kas atšķetinātu šo negodīgo gājienu ar tikšanu saeimā …Viduvējības tik murmulēja par Junkura it kā došanos uz ārzemēm un kaut ko tml. stulbu!

  • pie kremļa sienas čekistus Atbildēt

   “kam iedzīvotāju daļa varētu pat piekrist!”

   Es piekrītu tam, ka Elksniņš pilda Kremļa ietekmes aģenta funkcijas un līdz ar visu kremlinu partiju “Saskaņa” būtu patriecams no Saeimas.

 12. Cik ilgi vienus un tos pašus neatvietojamos universāļus rotēsim?

  • Velns parāvis,ko tu murmulē.Kas tad ir pie vainas,ka Saeimā tup tie kas tur tup? TU PATS UN TEV LĪDZĪGIE.TAUTA ir pie vainas ,jo tikai viņa savēl kā PSRSā slaucējas.ES brīnos piem.par SC korišiem Rubikiem,Nikonovu,Ribakovu,Tutinu utt.,kuri tup Saeimā velns zina cik un par KO tiem maksā tūkstošus.Ir jāaktivizē jautājums par deputātu skaita SAMAZINĀŠANU !! Žurnālistiem deputāti pat nespēj izskaideot budžeta ciparus !!! DARMOJEDI !!

 13. Pilnīgi piekrītu Elksniņam, politiķiem nav nekādas atbildības par saviem pieņemtiem lēmumiem. Tie četrus gadus dreifē par saeimu, saņemot lielu atalgojumu un visādas garantijas. Vienīgi aktīvi viņi izpaudās dalot tā saucamās kvotas. Ja Latvijas iedzīvotāji neuzticās Saeimai, tad prezidenta pienākums būtu atlaist Saeimu, jo tā vēl dreifēt 2 gadus būtu bezjēdzīgi. Ir jāmaina vēlēšanu kārtiba 50% no politiskām partijām un 50% no sabiedrības locekļiem kuriem tauta uzticās. Un āBOLTIŅAI, kas ar viltu iekļuvusi Saeimā vajadzētu vispār klusēt.

  • Un KURŠ ir pie tā vainīgs, ka saeimā iekļust tādi pamuļķi un nekauņas?
   Protams, ka tikai paši kritizētāji, jo Āboltiņai, starp citu, bija arī tūkstošiem plusiņu.

 14. Šito neofašistu ir jāpatriec no Saeima,jo tiek jau pārkāptas VISAS !!! iespējamās ,pieļaujamās sarkanās līnijas!Tā nAV demokrātija,tā NAV nav vārda brīvība !!!
  Ja kaut ko TĀDU !! mēs dzirdam no SAEIMAS tribīnes un Saeimas priekšsēdis ne noslēdz mikrafonu,ne pat aizrāda !!!Tad jau drīz SC arī sāks likt pie “sienas”!!!
  Vai kāds pieļauj,ka to drīkstētu sludināt Saeimā Dzintars ?VISIEM SC deputātiem JĀPĀRBAUDA stingri pielaide valsts noslēpumiem, jo neviens nevar garantēt uz KO vēl spējīgi šie “Jed.rosija”kājslauķi.Atkārtoju — arī RD un Ušaks JĀIZDEZINFICĒ pamatīgi,kamēr nav par vēlu.DP jāpamodina !!!

 15. Vai tas Elksniņš nekož ?

 16. Tas jau nav elksniņš, bet gan paviāns…

 17. Deputāts Elksniņš ir malacis!

  • Jā, jā, ar muti Rīgā ar darbiem aizkrāsnē populistiskais demagogs…

  • Un tu esi idiots -malacis Kubā.Ceru,ka pats pieteksies tupēt pie otra idiota-Elksniņa sienas.Pirms jūs te visi muldat,pieslēdzat smadzenes un kur teikts,ka nevar izskaitļot visu debīlo IP.Pie sienas paķerat līdzi visi ! savas ģimenes .

 18. nu ko kundziniem sa drebet bikseles agri vai velu tas notiks

  • Un kuri tad būs tie darītāji? Es kā zemessargs būšu viens no tiem daudzajiem tūkstošiem, kas ir nodevuši zvērestu un aizstāvēsim Satversmē noteikto un nepieļausim kaut kādas provokācijas, vai pretvalstiskas darbības!

   P.S. – to skaitā arī Saeimas deputātus aizstāvēsim, lai arī cik viņi mums būtu nejēdzīgi!

   • Ja esi nodevis zvērestu, tad beidzot izlasi un sāc aizstāvēt Satversmē noteikto, nevis mētajies te ar patriotiskām frāzēm!

    • Jā esmu jau lasījis un tur ir rakstīts, ka vara pieder tautai, bet Saeimu ievēl tauta – tātad respektējot Satversmē rakstīto armija aizstāvēs Saeimu ko ir ievēlējusi tauta leģitīmās un demokrātiskās vēlēšanās!

 19. elksnins visu pareizi pateica vieniga vinam kluda nevis paris bet daudz vairak malacis

  • Vieta pie Elksniņa sienas ir TIKAI tādiem kā tu un vēl te dažiem krievijas troļļiem.Pie sienas lika Višinskis.Nu tu jau esi malacis pielīdzinot to ampelmani iz SC tam monstram.

 20. vai tieshaam shim kangarelim kaads nevar no 100 deputaatiem pasham sadot profilaksei,pirms kaadi citi izmanto vina ieteikumu uz vinu pashu

 21. vai tieshaam shim kangarelim kaads nevar no 100 deputaatiem pa dullo sadot profilaksei,pirms kaadi citi izmanto vina ieteikumu uz vinu pashu

 22. Nekadas “atbildes” no si kremla cekistu bandas locekla ,ES un NATO Valsti Latvija,Vienota Launuma Imperija & GKR & Bela Russ,nav nepieciesamas,nolikt visu so bandu pie sienas.

 23. Par šaušanu pirmā izteicās Viņķele, nevis Elksniņš. Tā ir viņas interpretācija. Ne vairāk.

  • Pilnīgi pareizi .Eniņš nekur nepieminēja nošaušanu To izfantazēja Viņķele Tas ,ko varētu kāds iedomāties nav argunents apsūdzībai uz vardarbību Es katru no viņiem noliku pie kokiem ,bet dažus “”nolikupie sienas”” ,un rakānas darbi gāja ,ka’no rokas Kur te runa par nošaušanu? vienotības kadriem vispār pēdējā laikā šilierējas smadzemēs

  • Idioti staigā gar Elksniņa sienu.tādi kā tu.Palasi vēstures grāmatas ,tur skaidri “troika”pasaka,ka s notiek pie sienas pieliekot un to tu,ja neesi dauns ,pats saproti. Man tikai šķiet,ka tu pats esi tas pielicējs pie sienas,bet nu atjēdzies,ka bikses pieliki nelaikā!Lai tevi arī pieliek pie sienas Elksis un pabeidz darbību !Būs amizanti !

 24. Un viņam 100% taisnība.Visu laiku ir sajūta , ka tiek pieņemti kaitnieciski lēmumi – tīšuprāt

 25. Elksniņš ar saviem izteicieniem mēģina atdarināt Trampu. Ar savām naida runām varbūt izdodas tikt Daugavpilī pie stūres. Tad varēs kā Ķīnā opozīciju “likt pie sienas”!

 26. labākā metode politikas lēmumu kvalitātes uzlabošanai ir
  bezizmēra valsts noplicināšanas atļaušana

 27. Ticēt Elksniņam, tas pats , kas brīvprātīgi iestāties Krievijā, kā Latvijas guberņai.

 28. Piešķirt ģenelāļā pakāpi un atlaist…. hi hi hi. P..s..ec pilnīgs.
  Bet, ja nopietni, tad šīs Saeimas saimnieķeļu degradācija nav apturama.

 29. Elksniņš atbildēs, ka ar pielikšanu pie sienas ir domājis viņu portretu pielikšanu pie godaplāksnes, kā jau tas tika praktizēts padomju laikā…… :-]]]]

 30. Elksniņ! Za bazar otvečaješ? :((

 31. Laikam viņam nekas nespīd Daugavpilī, tāpat kā bankrotējušam Eigimam,tapēc jau trako.

Draugiem Facebook Twitter Google+