×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. novembris, 2015
Drukāt

Terorakti Parīzē: “Islāma valsts” uzņemas atbildību par Parīzes terora aktiem (1)

1. Vācijas futbolisti drošības nolū

1no2
Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

BNS. Pasaules čempiones Vācijas izlases futbolisti piektdien, 13.novembrī, Parīzē, kur notika terorakti, drošības nolūkos uz viesnīcu nedevās un pārnakšņoja “Stade de France” stadionā.

Vācijas izlase piektdien pārbaudes spēlē tikās ar Francijas futbolistiem. Spēles vidū cilvēkus šokēja trīs sprādzieni, kas notika ārpus stadiona.

“Spēlētāji bija satraukušies. Informācija nebija skaidra, tāpēc negribējām riskēt braukt cauri Parīzei. Izlēmām palikt ģērbtuvē,” pastāstīja Vācijas izlases menedžeris Olivers Bīrhofs.

Vēlāk noskaidrojās, ka stadiona apkārtnē pie kāda bāra un restorāna “McDonald’s” uzspridzinājušies trīs teroristi pašnāvnieki.

Vācijas futbolisti atlidoja uz Frankfurti sestdienas rītā. “Priecājamies, ka esam droši atlidojuši. Domās esam ar tuviniekiem un upuriem,” sacīja Bīrhofs.

Komandai piešķirta brīvdiena, lai spēlētāji var doties mājās un būt kopā ar mīļotajiem.

Vācijas izlasei otrdien paredzēta pārbaudes spēle pret Nīderlandi. Bīrhofs norādīja, ka mačs nav atcelts, taču par spēlēšanu vēl diskutēs.

Jau ziņots, ka Parīzē piektdienas vakarā un sestdienas naktī nogalināti vismaz 128 cilvēki. ASV televīzijas kompānija CNN vēsta, ka upuru skaits varētu būt vēl lielāks – 153 cilvēki. Francijas varasiestādes uzskata, ka uzbrukumus sarīkojuši islāmisti.

Francijas prezidents Fransuā Olands, kurš spēles laikā atradās stadionā, no tā tika evakuēts un sasauca valdības ārkārtas sēdi, pēc kuras paziņoja, ka visā Francijā izsludināts ārkārtas stāvoklis un tiek slēgtas valsts robežas.

___________________________________________________________________________________________________________

14:25 “Islāma valsts” uzņemas atbildību par Parīzes terora aktiem

Teroristiskais grupējums “Islāma valsts” tīmeklī publiskotā paziņojumā uzņēmies atbildību par terora aktiem, kas naktī uz sestdienu, 14.novembri, tika sarīkoti Parīzē un kuros noslepkavoti vismaz 128 cilvēki.

“Astoņi brāļi, bruņoti ar sprāgstvielu jostām un triecienšautenēm”, veica “svētīgo uzbrukumu (..) krustnešu Francijai,” teikts paziņojumā.

Paziņojumā, kas publicēts gan arābu, gan franču valodā, izteikti turpmāki uzbrukuma draudi Francijai, kamēr “tā turpinās savu krustnešu kampaņu”.

Teroristi paziņojumā norāda, ka piektdienas uzbrukumu mērķi, tostarp “Bataclan” koncertzāle un stadions “Stade de France”, tikuši “rūpīgi izvēlēti”.

Francija ir iesaistījusies ASV vadītajā starptautiskajā koalīcijā, kas veic “Islāma valsts” kaujinieku pozīciju bombardēšanu Sīrijā un Irākā.

Uzlidojumos Irākā Francija piedalās jau vairāk nekā gadu, bet septembrī tā iesaistījās arī Sīrijā veiktajos uzlidojumos.

Kā ziņots, ja iepriekš Francijas prezidents Fransuā Olands terora aktos apsūdzēja “Islāma valsti”.

Olands norādīja, ka uzbrukumi parīziešiem ir “karadarbības akts”, ko pastrādājuši “Islāma valsts” kaujinieki.

Viņš piebilda, ka šie terora akti organizēti no ārvalstīm, taču saņēmuši atbalstu arī Francijas iekšienē.

___________________________________________________________________________________________________________

14:20 Kalniete: Teroristu veiktie uzbrukumi Parīzē ir vērsti pret mūsu civilizāciju un vērtībām

Teroristu veiktie uzbrukumi Parīzē ir vērsti pret mūsu civilizāciju un vērtībām, kas kopš apgaismības palīdzējušas Eiropai caur sāpju ceļiem kļūt par labklājības un cilvēktiesību kontinentu, sarunā ar aģentūru LETA pauda bijusī Latvijas vēstniece Francijā, pašreizējā Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (V).

Bijusī vēstniece atzina, ka viņai emocionāli smagi ir vērot notikušo Parīzē, piebilstot, ka visi apzinās, ka šis nav pēdējais terora akts. “Teroristi savas metodes pilnveido un izsmalcina, viņi analizē, kādā veidā Eiropas drošības dienesti cīnās pret viņiem,” pauda politiķe.

Viņa arī norādīja, ka pašlaik Eiropā notiekošais ir satraucošs un šī iemesla dēļ ir jārod risinājumi, kā mēs spēsim sadzīvot ar patvēruma meklētājiem, kuri ierodas Eiropā. “Mums ir jāpiedāvā tāds darbs un dzīve, kas neaizskar cilvēku cieņu, pretējā gadījumā izveidosies jauna džihāda ideoloģijas niša, kura meklēs jaunus karotājus,” viņa sacīja.

Kalniete arī norādīja, ka cītīgi sekojusi līdzi Francijas ziņām, kurās terora aktos izdzīvojušie apliecinājuši, ka teroristi šāvuši bez sejas aizsega un runājuši skaidrā franču valodā bez akcenta. “Tātad viņi ir Francijas auklēti. Man prātam neaptverams ir fakts, ka cilvēki, kuri vecāki un viņu vecvecāki saņēmuši patvērumu Francijā, bēgot no briesmīgiem režīmiem, kuri skolojušies Francijas skolās, var pievērsties cilvēku iznīcināšanas ideoloģijai,” emocionāli norādīja deputāte.

Viņa arī izteica aicinājumu visiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem Francija ir tuva un mīļa, kā arī tiem, kuri izjūt apdraudējumu, doties šodien plkst.16 pie Francijas vēstniecības Latvijā uz solidaritātes brīdi. “Mēs parādīsim, ka esam vienoti, mēs netaisāmies padoties, mēs turpināsim savu dzīvi, kādu uzskatām par vērtīgu un pareizu,” uzsvēra politiķe.

___________________________________________________________________________________________________________

13:20 Paužot atbalstu Francijai, pie vēstniecības Rīgā tiek likti ziedi un sveces

Kā novēroja LETA, pirmie ziedi un svecītes pie vēstniecības bija nolikti jau agrā rītā, paužot līdzjūtību un atbalstu Francijas tautai saistībā ar teroraktos nogalinātajiem.

Garām ejošie cilvēki piestāj pie vēstniecības un piemin traģēdijas upurus, novēroja aģentūra LETA. Pie vēstniecības deg vairāki desmiti svecīšu, ir noliktas arī sēru lentas.

Ziedus nolika arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V). Ministri izteica līdzjūtību Francijas vēstniekam Latvijā Stefanam Viskonti un iegāja vēstniecībā, lai pārrunātu notikušo.

  1. Vācijas futbolisti drošības nolū
  2. 13:00 Režisors Goba no Parīzes:

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nezinu, kas te vēl nav skaidrs! Starp Franciju un t. s. Islama valsti tiešām notiek karš: franču lidotāji
    jau gadu bombardē islāmistu pozīcijas Irakā un Sīrijā, bet islāmisti atbild ar terora aktiem Francijā. Nupat arī Krievija iesaistījās karā ar islāmistiem, bombardējot viņu pozīcijas Sīrijā un pretī saņēma teroraktu Ēģiptē, uzspridzinot viņu pasažieru lidmašīnu Sinajā. Karš jau nav vienvirziena kustība un tajā jārēķinās, ka upuri būs abās pusēs. Bet karošanas metodes katrs izvēlas atkarībā no savām iespējām un ar mērķi nodarīt pretiniekam lielākus zaudējumus. Diemžēl tā ir šodienas skarbā realitāte: islāmistu radikāļiem nepatīk demokrātiskā sistēma un tur esošais dzīvesveids, tāpēc viņi ir pieteikuši šai sistēmai karu un karo ar terora metodēm. Izejot no šīs realitātes, mani izbrīna mūsu politiķu un prezidenta pašapmierinātie secinājumi, ka “Latvijā draudu līmenis ir zems”. Kā tas var būt zems, ja arī mēs piederam šai demokrātijas sistēmai, kurai islāmisti jau ir pieteikuši karu un reāli karo?

Draugiem Facebook Twitter Google+