×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. janvāris, 2013
Drukāt

Pārņem LZA prezidenta amata ķēdi

Foto - LETAFoto - LETA

Vakar Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāta sēdē jaunais akadēmijas prezidents mākslas doktors Ojārs Spārītis no sava priekšteča kā simbolisku amata pārmantotības zīmi saņēma amata ķēdi.

 

Sudrabā kalto akadēmijas ģerboņu virkni viņam pasniedza iepriekšējais akadēmijas vadītājs Juris Ekmanis, kas atgādināja, ka LZA balstās uz daudzām tradīcijām un viena no tām ir prezidenta pilnvaru nodošanas procedūra. Jaunais prezidents atzina, ka šis mirklis ir daudznozīmīgs un viņam personīgi svarīgs, solīja amata ķēdi turēt augstā godā un aicināja arī citus ar to lepoties.

Spārītis atklāja, ka viņa devīze ir “pēctecība un attīstība”. “Šajos vārdos ielieku to saturu, ar kuru zinātnē esmu darbojies un paredzu arī darboties turpmāk, izmantojot visu, kas radīts pirms manis, un ieguldīt visu savu spēku tajā zinātnes procesu virzībā, menedžmentā, zinātnes politikas attīstībā, kas ir visa vērtējamā attīstības zīme,” klāstīja akadēmijas prezidents.

Senāta priekšsēdētājs Jānis Stradiņš pateicās Ekmanim un novēlēja Spārītim sekmīgi darboties. Stradiņš akcentēja, ka Spārītis ir jau desmitais akadēmijas vadītājs, taču pirmo reizi akadēmiju vada humanitāro zinātņu pārstāvis.

Spārītis Senātu arī informēja par LZA prezidija sastāvu. Strādāt komandā viņš uzaicinājis abus viceprezidentus – akadēmiķi Juri Ekmani un akadēmiķi Tālavu Jundzi –, ģenerālsekretāru akadēmiķi Valdi Kamparu, Senāta priekšsēdētāju akadēmiķi Jāni Stradiņu, ārlietu sekretāru akadēmiķi Andreju Siliņu un akadēmijas prezidenta padomnieku Jāni Kristapsonu. Tāpat prezidijā būs visu četru nodaļu priekšsēdētāji – Fizikas un tehnisko zinātņu nodaļas priekšsēdētājs Juris Jansons, Ķīmijas, bioloģijas un medicīnas zinātņu nodaļas priekšsēdētājs Raimonds Valters, Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas vadītāja Raita Karnīte un Lauksaimniecības un meža zinātņu nodaļas vadītāja Baiba Rivža.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+