×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. februāris, 2015
Drukāt

Pārprastā vārda brīvība (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Mums t. s. demokrātijas apstākļos īpaši pēdējā laikā izveidojies greizs priekšstats par vārda brīvību un cilvēktiesībām. Ne vārda brīvība, ne cilvēktiesības nenozīmē bezlimita demokrātiju, bezlimita vārda brīvību un bezlimita cilvēktiesības. Mēs visi dzīvojam sabiedrībā. Tāpēc ir jārēķinās arī ar citiem cilvēkiem un viņu uzskatiem un pārliecību.

Nepieciešama tolerance. Ja viens otru apsaukās vai lamās – vai tā būs vārda brīvība? Kurā vietā vienkārša apsaukšana kļūs par vārda brīvības un cilvēktiesību pārkāpšanu? Kurā vietā, ierobežojot lamāšanos, tiks pārkāpta vārda brīvība tam, kurš lamā, bet tas, kuru lamā, varēs vērsties tiesā, lai piedzītu samaksu par morālo kaitējumu? Arī izsmiešana vai ņirgāšanās par to, kas citiem cilvēkiem ir svēts, ir aplam izprasta vārda brīvības izpausme. Ar to mēs nekādas pasaules problēmas nevaram atrisināt. Pat vēl vairāk – kaitējam sev un sabiedrībai. Pat ikviens dzīvnieks, vienalga, liels vai mazs, savu iespēju robežās aizstāvas, kad to kaitina vai kā citādi nepatīkami aizskar.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Info kara laikā demokrātijas un vārda brīvības ir par daudz un tā sāk apdraudēt mūs pašus.
    Iesaku šo koriģēt!!

  2. Ieliks sabiedrībai asti klucī,ka nepīkstēs…

  3. Parasti jau tiek tikai atbildēts uz kairinājumu,kuru ir radījuši šie cilvēki nemākulīgi veicot savu labi apmaksato darbu it kā sabiedrības interesēs un kuri nevēlās dzirdēt sava darba vērtējumu un uzņem to kā personīgu apvainojumu.

Draugiem Facebook Twitter Google+