Ekonomika
Bizness

Pārrunā iespēju attīstīt dzelzceļa savienojumus starp Latviju un Azerbaidžānu 0

Publicitātes foto

Pagājušajā nedēļā, tiekoties ar Azerbaidžānas transporta, komunikācijas un tehnoloģiju ministru Raminu Guluzadze, satiksmes ministrs Uldis Augulis pārrunājis iespēju attīstīt dzelzceļa savienojumus starp Latviju un Azerbaidžānu.

Ministrs sarunas laikā pieminējis trīs potenciālus virzienus sadarbības attīstīšanai ar Azerbaidžānu – Eirāzijas transporta koridoru attīstību, aviācijas un sakaru jomu. Runājot par dzelzceļa pārvadājumiem, uzsvērts, ka Latvijai šajā jomā pēdējo gadu laikā ir īpaši veiksmīga sadarbība izveidojusies Austrumu-Rietumu tranzīta koridora ietvaros, piemēram, Pērn sekmīgi īstenota konteinervilciena organizēšana no Ķīnas uz Latviju, bet šogad jau uzsākti arī pārvadājumi no Latvijas uz Ķīnu.

Sadarbības stiprināšana dzelzceļa pārvadājumu jomā ir svarīga, jo Azerbaidžānu šķērso gan starptautiskais transporta koridors Ziemeļi-Dienvidi, gan koridors Eiropa‒Kaukāzs‒Āzija, kas ir daļa no Jaunā Zīda ceļa. Savukārt Ziemeļu – Dienvidu koridora attīstība paredz dzelzceļa savienojumu izveidi starp Irānu, Indiju un Baltijas valstīm, paudis Augulis.

Tikšanās noslēgumā amatpersonas atzina, ka abu valstu mērķi transporta, loģistikas un sakaru jomās ir līdzīgi, kā arī tas veicinātu turpmāku sadarbības attīstību Eirāzijas transporta sektora attīstības ietvaros.

LA.lv