×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. janvāris, 2016
Drukāt

Pārsteigums: ziemas salā pagrabā izaudzis milzu apaļpūpēdis! (1)

I. Brūnas foto.I. Brūnas foto.

Neraugoties uz pienākušo ziemas spelgoni, kādas Pārdaugavas daudzdzīvokļu mājas pagrabā atrasts milzu apaļpūpēdis (Langermannia gigantea), vēsta Dabas muzejs.

Janvāra pirmajās dienās Dabas muzeja mikoloģe Inita Dāniele saņēma zvanu no kādas Pārdaugavas apsaimniekotāja ar aicinājumu konsultēt, kas ir mājas pagrabā atrodamās sēnes. Parastas daudzdzīvokļu mājas pagrabā, kurš agrāk ticis izmantots kā malkas šķūnis, mājvietu atraduši milzu apaļpūpēži.

Dāniele komentē: “Pārdaugavā atrastais eksemplārs gan neizcēlās ar rekordlieliem apjomiem un svaru, tomēr, neskatoties uz laika apstākļiem, kas šobrīd valda, sasniedzis 35 cm platumu un 25 cm augstumu.”

Milzu apaļpūpēdis (Langermannia gigantea) ir pasaules lielākais pūpēdis. Šie pūpēži parasti aug vasarā un rudenī auglīgās augsnēs ārpus meža: mežmalās, laucēs, pļavās, krūmājos, ganībās, samērā reti, reizēm grupās. Tā augļķermenis sākumā ir balts, vēlāk kļūst iedzeltens, ar gludu apvalku, izaug 20-50 cm diametrā, bet var pārsniegt arī metru un svērt pat līdz 10 kilogramiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Varbūt ir vērts izmantot pagrabu sēņu audzēšanai.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20.5
Alūksne +19.4
Daugavpils +13.4
Saldus +17
Liepāja +17.3
Jelgava +19
Ventspils +24.1
Limbaži +21
Madona +19
Rēzekne +18
Draugiem Facebook Twitter Google+