Latvijā
Kriminālziņas

Pārsūdzēts spriedums par pasūtījuma slepkavību Jelgavā 16


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Fotolia

Apsūdzētā aizstāve pārsūdzējusi spriedumu, ar kuru tiesa atzinusi Oļega Kļimanova vainu pasūtījuma slepkavības izdarīšanā Jelgavā, aģentūru LETA informēja Jelgavas tiesas kancelejas vadītāja Taiga Klūga.

Pārsūdzības no cietušajiem nav saņemtas, bet apelācijas sūdzību iesniedza apsūdzētā aizstāve.

Klūga gan norādīja, ka sprieduma pārsūdzēšanas beigu termiņš pašlaik vēl nav zināms.

Jau vēstīts, ka tiesa atzinusi 1983.gadā dzimušā Kļimanova vainu pasūtījuma slepkavības izdarīšanā un piespriedusi viņam brīvības atņemšanu uz 16 gadiem un sešiem mēnešiem ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem.

Prokurors prasīja vīrieti sodīt ar brīvības atņemšanu uz 20 gadiem.

Apsūdzētais savu vainu neatzina.

Kļimanovs atzīts par vainīgu visās viņam izvirzītajās apsūdzībās pēc Krimināllikuma (KL) 117.panta 3.punkta un 9.punkta par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja tā izdarīta vairāku personu dzīvībai bīstamā veidā un mantkārīgā nolūkā, un pēc KL 233.panta 2.daļas par šaujamieroča glabāšanu un nēsāšanu bez attiecīgas atļaujas.

Jelgavas tiesa daļēji apmierināja arī cietušo pieteiktās kompensācijas. Par labu bojā gājušā vīrieša sievai piedzenama kompensācija 8150 eiro apmērā, bet par labu bojāgājušā tēvam – 28 150 eiro.

Jau vēstīts, ka bojāgājušā sieva bija pieteikusi kompensāciju par morālo kaitējumu 10 000 eiro, kā arī materiālo kompensāciju par bēru izdevumiem 1920 eiro apmērā. Mirušā tēvs sākotnēji bija pieteicis kompensāciju par morālo kaitējumu 10 000 eiro, kuras apmēru tiesas sēdē mainīja uz 50 000 eiro.

Kā ziņots, 2015.gada 7.decembrī ap plkst.7 Satiksmes ielā, Jelgavā, ar vairākiem šāvieniem sašauts 40 gadus vecs vīrietis, kurš vēlāk no gūtajiem ievainojumiem slimnīcā mira.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais saticies ar pirmstiesas procesā nenoskaidrotām personām. Kopīgas alkohola un narkotiku lietošanas laikā pirmstiesas procesa nenoskaidrota persona piedāvāja apsūdzētajam izdarīt personas slepkavību, lietojot šaujamieroci, apsolot par to samaksāt 5000 eiro. Vīrietis piekrita.

Kā aģentūru LETA informēja prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe, pēc pirmstiesas procesa nenoskaidrotas personas norādēm apsūdzētais agrā rīta stundā ar līdzi paņemto šaujamieroci devās uz dzīvojamās mājas pagalmu, kur gaidīja, kamēr no kāpņu telpas iznāks cietušais.

Atrodoties narkotiku un alkohola ietekmē un darbojoties mantkārīgā nolūkā, apsūdzētais no šaujamieroča izdarīja sešus mērķtiecīgus šāvienus cietušā ķermenī, un pēc tam no notikuma vietas aizskrēja.

LA.lv