×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. novembris, 2014
Drukāt

Partijai “Saskaņa” viens deputāta krēsls izmaksājis 18,8 tūkstošus

Foto: LETAFoto: LETA

12.Saeimas vēlēšanu uzvarētāja – partija “Saskaņa” – vēlēšanām tērējusi 452,2 tūkstošus eiro; līdz ar to viena deputāta vieta partijai izmaksājusi 18,8 tūkstošus eiro, liecina “Saskaņas” vēlēšanu izdevumu un ienākumu deklarācija.

Lielāko daļu finansējuma jeb 139,3 tūkstošus eiro partija izlietojusi reklāmām komerciālajā radio, kā arī 116,4 tūkstošus eiro priekšvēlēšanu aģitācijai telpās un publiskās vietās, piemēram, laukumos, skvēros, ielās, kā arī uz tiltiem. Par reklāmu izvietošanu sabiedriskajā radio “Saskaņa” maksājusi 38,9 tūkstošus eiro, internetā – 10,5 tūkstošus eiro.

Laikrakstu, žurnālu, biļetenu, grāmatu, kā arī citi izdevumi kampaņas vajadzībām izmaksājuši 36,7 tūkstošus eiro. “Saskaņai” nav bijušas reklāmas sabiedriskajā radio vai kādā no komerciālajām televīzijām.

Reklāmas materiālu sagatavošana izplatīšanai kopumā partijai izmaksājusi 35,2 tūkstošus eiro, vēlēšanu kampaņas organizēšana, plānošana un sagatavošana – 24,2 tūkstošus eiro. Kampaņā iesaistīto algām atvēlēti 8,9 tūkstoši eiro, bet labdarības pasākumiem – 1,2 tūkstoši eiro.

Priekšvēlēšanu izdevumu ierobežojums attiecās uz reklāmas izvietošanu internetā, presē, radio, televīzijā, vides reklāmās un labdarību. Pārējiem priekšvēlēšanu izdevumiem kopumā partijas varēja tērēt neierobežotu summu. Piemēram, ja partija kandidē visos apgabalos, tad uz 2014.gada Saeimas vēlēšanām limitētie priekšvēlēšanu tēriņi nedrīkstēja pārsniegt 422, 997 tūkstošus eiro.

“Saskaņa” 12.Saeimas vēlēšanās ieguvusi 24 deputātu vietas, “Vienotība” – 23, ZZS – 21, Nacionālā apvienība – 17, Latvijas reģionu apvienība – 8, bet “No sirds Latvijai ” – 7.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+