×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2013
Drukāt

Pasākumos aizliedz ienest pudeles un pārtiku


Foto-LETAFoto-LETA

Andrejs Vāma no Saldus sūdzas, ka jūlija sākumā Ķegumā apmeklējis pasaules čempionātu motokrosā, kur “līdzpaņemto pārtiku apsardze ņēma nost. Tajā pašā laikā trases teritorijā nebija pieejams ūdens, varēja iegādāties vienīgi alu un sadedzinātus kartupeļus.

 

Visiem nebija pieejamas sēdvietas, bet vecajos, čerkstošajos skaļruņos tā vietā, lai pastāstītu kaut ko interesantu par braucējiem, tika nemitīgi skandinātas reklāmas. Ieejas biļete maksāja 21 latu.” Motobraucējs ar 28 gadu pieredzi retoriski vaicā – par ko gan tiek prasīta šī milzu samaksa?

Pretējās domās ir pasaules čempionāta posma Ķegumā rīkotāji: “Ņemot vērā ekonomisko situāciju un Latvijas tirgus mērogu, pasākums bija divas reizes lētāks nekā līdzīgi čempionāti citviet Eiropā un pasaulē. Pie mums divu dienu biļete pieaugušajam maksāja 36 eiro (25 latus), bet sacīkstēs Somijā interesenti šķiras no 60 eiro. Turklāt bērniem līdz 10 gadu vecumam, jauniešiem un pensionāriem piedāvājām atlaides, bet visu grupu invalīdiem ieeja bija bez maksas.”

Ģirts Avotiņš, SIA “Baltijas kausa fonds” preses sekretārs noliedz, ka čempionāta laikā apmeklētājiem būtu trūcis ūdens. “Katrā zonā bija uzstādītas vairākas sabiedriskās ēdināšanas vietas, kas sadalītas apakšblokos: bija ēdināšanas punkti, kur piedāvāja vienkāršākas uzkodas, dzērienus, arī ūdeni, tāpat darbojās četrpadsmit punkti, kur pārdeva tikai atspirdzinošos dzērienus un saldējumu, lai mazinātu apmeklētāju rindā gaidīšanas laiku.”

Ģ. Avotiņš precizēja, ka teritorijā bijis aizliegts ienest stikla taru, pārtiku lielos apjomos, piemēram, grilu šašlika spaiņus, jo ēšanai paredzēta kempinga zona. “Taču ar nelielām uzkodām ļāvām ienākt arī pašā trasē,” viņš piebilst.

Līdzīgs gadījums noticis arī Dziesmu un deju svētku sarīkojuma laikā Daugavas stadionā, kur sievietei ar mazu bērnu tika atņemta 1,5 litrus liela ūdens pudele. Dziesmu un Deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva uzsver, ka šajā gadījumā aizliegums bijis pamatots. Proti, biļetes otrajā pusē bija nosauktas lietas, ko aizliegts ienest pasākumā, to vidū bijuši šķidrumi, lielas somas, mājdzīvnieki, lietussargi, foto un video kameras, sprāgstošas vielas un izstrādājumi. Viņa uzsver, ka cilvēks, “iegādājoties ieejas biļeti, automātiski piekrita pasākuma apmeklēšanas nosacījumiem un kārtībai. Diemžēl daudzi neiedziļinājās un neņēma vērā organizatoru aicinājumus.”

Lūgta izskaidrot, kāpēc konkrētās mantas ierindotas ienešanai neatļauto lietu sarakstā, I. Vasiļjeva atbildēja, ka ūdeni ienest nebija atļauts gan tāpēc, ka dzērienus varēja iegādāties uz vietas, gan tāpēc, lai atvieglotu darbu apsardzei, kurai citādi nāktos pārbaudīt katras pudeles saturu, pārliecinoties, vai tajā nav iepildīts kāds alkoholisks dzēriens.

“Taču, ja mātei ar bērnu būtu līdzi termoss ar siltu vārītu ūdeni, kas nepieciešams piena maisījuma sagatavošanai, ar to problēmas nerastos,” apgalvo I. Vasiļjeva.

Drīz Latvijā sāksies citi liela mēroga pasākumi. Līgatnes pagasta “Ratniekos” augusta sākumā gaidāmā starptautiskā mūzikas festivāla “Laba daba” organizatori atklāj, ka arī tur nebūs ļauts ienest dažādus šķidrumus, jo īpaši alkoholiskos dzērienus, un ēdienu. Ieturēties varēšot blakus izvietotajā telšu pilsētiņā. Tiesa, Elīna Šleinere, pasākumu aģentūras “Pareizā ķīmija” projektu vadītāja un viena no festivāla “Laba daba” organizatorēm atzīst, ka “Laba daba” ir ģimenēm draudzīgs pasākums, un, ja sievietei ar bērnu līdzi būs paņemta ūdens pudelīte un bērna pārtika, to, protams, drīkstēšot ienest.

Tam piekrīt arī Dainis Kalns, 21. starptautisko Siguldas opermūzikas svētku pārstāvis: “Nekad nav bijuši nekādu mantu ienešanas ierobežojumi, nebūs arī šogad.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+