×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2012
Drukāt

Pasargā no kritieniem

Foto - LETAFoto - LETA

Kā liecina statistika, pēc 65 gadu vecuma sasniegšanas katrs trešais cilvēks pakrīt vismaz reizi gadā. Lai to novērstu, jātrenē spēks, izturība, līdzsvars un kustīgums. Taču gados veci cilvēki ar līdzsvara traucējumiem nesteidz apmeklēt sporta zāli.

 

Kādas Cīrihes (Šveice) Tehniskās augstskolas pētnieki atraduši labu risinājumu, piedāvājot senioriem t. s. mašīndejas. Spēlei sākoties, uz monitora mūzikas ritmā sāk kustēsies bultiņas, kas norāda, kā pareizi likt soļus uz speciālas deju platformas, uz kuras arī izvietotas norādes. Eksperimentā iesaistītie 17 seniori, no kuriem dažiem ir pat Parkinsona slimība, trīs reizes nedēļā vairākas stundas trenējas monitora priekšā. Pēc desmit nedēļu regulāras dejošanas viņus gaida īpašs drošas iešanas tests.

Zinātnieki uzskata, ka kritieni vecumdienās lielā mērā saistīti ar izmaiņām smadzenēs. Daudziem senioriem ir grūti koncentrēties vairākiem uzdevumiem vienlaikus, piemēram, šķērsojot ielu, viņi visu uzmanību velta luksoforā degošajai gaismai, tajā pašā laikā nepamanot bedres asfaltā.

Gan mašīndejas, gan datorspēles ir labs treniņš ne tikai senioru ķermenim, bet arī pelēkajām šūniņām.

Avots: www.spiegel.de

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+