×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
19. aprīlis, 2013
Drukāt

Pasaulē vecākajam cilvēkam aprit 116 gadi

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Pasaulē vecākais cilvēks japānis Dziroemons Kimura piektdien svin savu 116 dzimšanas dienu. Kimura, kurš dzimis 1897.gadā, savu jubileju svinēs kopā ar ģimeni un draugiem savās mājās Kjotango, kur viņu apmeklēs arī pilsētas mērs.

60 000 iedzīvotāju lielajā Kjotango simts gadu slieksni ir pārkāpuši 95 cilvēki, un vietējie veselības dienesti sākuši pētījumu, lai noskaidrotu pilsētnieku ilgdzīvošanas noslēpumu.

Kimura nesmēķē un par sava ilgā mūža noslēpumu uzskata nelielu maltīšu ieturēšanu.

38 mūža gadus viņš strādāja pasta nodaļā, taču vēlāk kļuva par lauksaimnieku. Šajā profesijā viņš strādāja līdz 90 gadu vecumam.

Kimuram ir septiņi bērni, no kuriem pieci joprojām ir dzīvi, kā arī 14 mazbērni, 25 mazmazbērni un 13 mazmazmazbērni.

Viņa dzīves moto ir “ēst viegli un dzīvot ilgi”, aģentūrai AFP norādīja kāda vietējā amatpersona, piebilstot, ka pilsēta vēlas izpētīt, kādi ir Kimuras un vēl aptuveni 50 pilsētas simtgadnieku ēšanas paradumi.

“Mums interesē, ko viņi ēd un cik daudz. Īpaši mēs vēlamies izpētīt, cik daudz sāls viņi patērē,” atzīmēja amatpersona.

“Mums arī interesē noskaidrot, kādu vietējo pārtiku viņiem patīk ēst un vai tā palīdz viņiem dzīvot ilgāk,” norādīja amatpersona, piebilstot, ka Kjotango, kas atrodas netāli no Kioto, no dabas svētīta ar labiem jūras un lauksaimniecības produktiem.

Balstoties uz minēto pētījumu, pilsēta iecerējusi izdot pavārgrāmatu, kura tiks prezentēta ilgdzīvošanai veltītā simpozijā novembrī.

“Mēs vēlamies, lai pilsētas iedzīvotāji uzzina noslēpumus, kas ļauj nodzīvot garu mūžu, bet arī piesaistīt tūristus,” atzīmēja amatpersona.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+