Mobilā versija
+1.6°C
Eiženija, Ženija
Svētdiena, 26. marts, 2017
18. februāris, 2016
Drukāt

Pasaules foto balvu ieguvis attēls ar bēgļu mazuli uz Serbijas robežas (1)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Fotogrāfs Vorens Ričardsons un apbalvotā fotogrāfija "Hope for a New Life" ("Cerot uz jaunu dzīvi").

Ceturtdien Pasaules preses foto galveno balvu saņēmis melnbalts attēls ar vīrieti, kurš pa dzeloņdrāšu žoga apakšu padod zīdaini.

Fotogrāfijas autors ir austrāliešu fotogrāfs Vorens Ričardsons. Attēlā ar nosaukumu “Hope for a New Life” (“Cerot uz jaunu dzīvi”) iemūžināti bēgļi uz Serbijas un Ungārijas robežas.

Graudainā fotogrāfija uzņemta nakts laikā bez zibspuldzes. Konkursa žūrija attēlu raksturo kā “neticami vizuāli spēcīgu”.

Ričardsons piecas dienas pavadīja kopā ar bēgļiem uz Serbijas un Ungārijas robežas. “Mēs visu nakti spēlējām kaķos un pelēs ar policiju,” teica fotogrāfs. “Fotogrāfija tika uzņemta apmēram trijos no rīta. Kamēr policija meklē šos cilvēkus, nedrīkst izmantot zibspuldzi, jo tas viņus nodotu.”

Žūrijas priekšsēdētājs Frānsiss Kons sacīja, ka attēls “ir tik spēcīgs savas vienkāršības dēļ, it īpaši ņemot vērā dzeloņdrāts simbolismu”.

“Mēs uzskatām, ka tajā ir gandrīz viss, lai vizuāli parādītu, kas notiek ar bēgļiem,” viņš skaidro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un kāpēc pasaules foto balvu nav ieguvusi fotogrāfija ar 10 gadīgu pusīti, kuru baseinā izvaroja nelegālais migrants? Vai migrantu noslepkavotās “bēgļu” centra darbinieces bilde?

Boriss Teterevs: "Brīnums, ka tas izdevās!" Prado muzeja debija Baltijā (2)Rīgā apskatāmi leģendāru mākslas klasiķu – Rubensa, Goijas, Veronezes, van Deika un citu – šedevri.
Draugiem Facebook Twitter Google+