Sports
Futbols

Pasaules kauss: 10 fakti otrdienai0


Ēģiptes izlases vārtsargs Esams El Hadari.
Ēģiptes izlases vārtsargs Esams El Hadari.
foto: AP/LETA

Līdz Pasaules kausam futbolā atlikušas deviņas dienas. Turpinām iepazīt grandiozo turnīru un tā vēsturi.

1) Vienā spēlē visvairāk vārtus guvis Oļegs Saļenko (piecus) 1994. gadā sekmējot Krievijas sagrāvi pār Kamerūnu (6:1).

2) Šī čempionāta talismans ir vilks Zabivaka, kurš tika izvēlēts interneta balsojumā, saņemot 53 procentu atbalstu.

3) Pasaules kausa organizēšana Krievijai izmaksās ap 12 miljardiem ASV dolāru. Aptuveni puse nāks no valsts budžeta, pusotru miljardu piemetīs reģionu valdības, bet vēl 3,4 – privātie sponsori un valsts kompānijas.

4) Atklāšanas spēlē tiksies divas FIFA rangā viszemāk esošās turnīra komandas – Krievija (66) un Saūda Arābija (67).

5) Balvu fondā tiks sadalīti 400 miljoni ASV dolāru, kas ir par 12 procentiem vairāk salīdzinot ar iepriekšējo turnīru. Katra dalībniece saņems astoņus miljonus, par izkļūšanu no grupas – vēl četrus, iekļūšanu ceturtdaļfinālā – vēl četrus. Ceturtās vietas ieguvējiem pienāksies 22, trešās – 24 miljoni, otrās – 28, bet čempioniem – 38 miljoni.

6) Pasaules kausu izcīnījušas astoņas valstis – Brazīlija, Vācija, Itālija, Argentīna, Urugvaja, Spānija, Francija un Anglija. Eiropas izlasēm ir 11 tituli, bet Dienvidamerikai – deviņi.

7) Finālspēli visvairāk līdzjutēju klātienē vēroja 1950. gadā “Maracana” stadionā Riodežaneiro (174 tūkstoši) un šis rekords nez vai kādreiz tiks pārspēts.

Saistītie raksti

8) Visvairāk vārtu finālturnīru vēsturē guvis Vācijas izlases uzbrucējs Miroslavs Kloze (16), seko brazīlietis Ronaldo (15).

9) Vienīgā valsts, kas piedalījusies visos finālturnīros, ir Brazīlija. Vācijai iztrūkst divi, Itālijai – trīs, ieskaitot šo.

10) Ēģiptes vārtsargs Esams El Hadari 45 gadu vecumā kļūs par visu laiku vecāko spēlētāju Pasaules kausā.

LA.lv