×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. septembris, 2015
Drukāt

Pasaulslavenais arhitekts Meinhards fon Gerkāns atzinīgi novērtējis “Gaismas pili” (2)

Foto: Baiba DrengereFoto: Baiba Drengere

Pagājušajā nedēļā, 17. septembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) viesojās pasaulē atzītais vācu arhitekts Meinhards fon Gerkāns (1935) kopā ar ģimeni un kolēģiem, LA.lv uzzināja LNB.

Apmeklējuma laikā viņš LNB direktora Andra Vilka un LNB jaunās ēkas projekta īstenošanas eksperta, arhitekta Jāņa Dripes pavadībā aplūkoja Gaismas pili, apsprieda ēkas tapšanas procesu, kā arī tās arhitektoniskos un dizaina risinājums, pastāstīja LNB komunikāciju speciālists Augusts Zilberts.

“Šī bibliotēka savā būtībā ir dzīva un aizraujoša! Tādu to padara gan apmeklētāji, gan jaunais kultūras centra formāts, gan jo īpaši – Gunāra Birkerta atjautīgais stikla, gaismas, koka un vienlaikus iekodēto simbolu izmantojums, šo elementu savstarpējā saspēle. Vērtējot cienījamā kolēģa un līdzgaitnieka sniegumu, varu atklāti apgalvot – šajā bibiotēkā es jūtos ļoti labi, un tieši cilvēciskās, emocionālās sajūtas, ko sniedz ēkas interjers un funkcionalitāte, ir tās patiesā kvalitātes mēraukla,” pauda M. fon Gerkāns.

Pasaulslavenais arhitekts, kurš šoziem nosvinēja 80. jubileju, Latvijā īstenojis vairākus spilgtus un pamanāmus projektus – biroju ēku “Citadele”, dzīvokļu ēku “Carlo” Zaubes ielā, apartamentu ēku “Skaistie skati”, “Villu Guna” u.c. Meinhards fon Gerkāns piedalījies un arī organizējis nozīmīgus ar kultūru un arhitektūru saistītus notikumus Latvijā, organizējis izstādes un studentu plenērus, lasījis lekcijas un uzstājies semināros par Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanu un attīstību.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu tagad varam justies laimīgi.

  2. ————–šajā bibiotēkā es jūtos ļoti labi, un tieši cilvēciskās, emocionālās sajūtas, ko sniedz ēkas interjers un funkcionalitāte, ir tās patiesā kvalitātes mēraukla,” pauda M. fon Gerkāns.———–
    ——————–
    Jā, ko gan citu Gerkāns varēja teikt par savu kolēģi, taču uzsverot tikai INTERJERU un FUNKCIONALITĀTI, nevis ārējo veidolu vai arhitektūru, viņš skaidri norādīja, ka arhitektoniskais risinājums pat apspriešanas nav vērts. No Birkerta kunga sensacionālās sākotnējās ieceres par senlatviešu pils veidolu kalnā nav palicis ne smakas, kaut arī, ja viņam būtu pieticis profesionalitātes to atrisināt, šī celtne noteikti kļūtu par visas Eiropas mēroga šedevru.
    Bet nekas, gan jau kādreiz šīs celtnes augšējā daļā tiks izveidots vizuāls senlatviešu koka pils tēls.

Draugiem Facebook Twitter Google+