Ekonomika
Bizness

“Pasažieru vilciens” noskaidrojis elektrovilcienu iepirkuma uzvarētāju0

Foto: Ivars Motivāns/LETA, publicitātes foto, kolāža: “LA.lv”

AS “Pasažieru vilciens” piektdien, 15. februārī, plkst. 12:00 aicina žurnālistus uz mediju pasākumu, kurā atkārtoti tiks paziņots elektrovilcienu iepirkuma rezultāts.

Rezultāta paziņošana notiks uzņēmuma birojā, Turgeņeva ielā 14.

Saskaņā ar Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) lēmumu AS “Pasažieru vilciens” ir atkārtoti izvērtējusi visus sarunu procedūrā iesniegtos piedāvājumus, un mediju pasākumā uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis nosauks vilcienu ražotāju, kurš ir piedāvājis ekonomiski izdevīgāko vilcienu cenu visā to paredzētajā ekspluatācijas laikā jeb 35 gados.

Tiks sniegta informācija arī par 32 jaunu elektrovilcienu ražošanas izmaksām un vilcienu piegādes procesa turpmākajiem etapiem.

“LA.lv” atgādina, ka par tiesībām piegādāt 32 jaunus elektrovilcienus sacenšas četri pazīstami vilcienu ražotāji – “Talgo”, Šveices kompānijas “Stadler” Polijas meitasuzņēmums, Spānijas kompānija “Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles” (CAF) un “Škoda Vagonka”.

Saistītie raksti

Šis ir Latvijas trešais mēģinājums nopirkt jaunus vilcienus. Pirmajā iepirkumā piedalījās CAF un “Stadler”, par uzvarētāju tika pasludināts CAF, taču pēc “Stadler” ierosinātās tiesvedības konkursa rezultāts tika atcelts.

Uzņēmums ir dibināts 2001. gada 2. novembrī. Akciju sabiedrība “Pasažieru vilciens” ir vienīgais iekšzemes sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs, kas pārvadā pasažierus pa dzelzceļu visā Latvijas teritorijā.

AS “Pasažieru vilciens” ir patstāvīgs valsts īpašumā esošs uzņēmums.

LA.lv