×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. aprīlis, 2012
Drukāt

Pastnieku gaidot

pasts_550vs

Pastkaste gādā par korespondences drošību un rotā arī mājas fasādi, žogu vai kāpņu telpu. Ko vajadzētu ievērot, jaunu iegādājoties?

 

Konsultēja SIA “Fermeris” pārstāve Rasma Lepe un SIA “DurvisunLogi.lv” pārstāvis Artūrs Budahs.

Izvēloties pastkasti, svarīgi novērtēt, vai un kā tajā ietilps abonētie preses izdevumi, piemēram, “Praktiskais Latvietis”. Daudzi tam nepievērš uzmanību, bet, piemēram, ja sprauga korespondencei ir kastītes vidū vai modelis paredzēts tikai vēstulēm, pastniekam žurnālu tur iemest būs grūti – atlocīsies ausis. Noteikti vērts pārliecināties par slēdzenes kvalitāti. Ja ir bažas, ka sūtījumi var pazust, jāmeklē modelis, kas pastkastītes saturam neļauj piekļūt pa augšējo atveri.

Pasta sūtījumu glabātuvei jābūt drošai, labi noblīvētai, lai neiekļūtu nokrišņi, un kārtīgi pieskrūvētai pie noturīgas pamatnes. Āra apstākļiem piemērotas ir cinkota skārda un tērauda pastkastītes. No auksti velmēta tērauda izgatavotās ir biezākas, uz tām uzklātā krāsa saulē neizbalē, no nerūsējošā tērauda – visizturīgākās, tāpēc piemērotas vietām, kur ļoti mitrs gaiss. Lauku ainavā dabiski iekļausies koka pastkastītes, taču tās ir mazāk drošas pret zādzībām un īpaši jāpasūta amatniekam. Daudzdzīvokļu namu kāpņu telpās iederas vairāku sekciju pastkastes ar uzlabotu durtiņu atvēršanas mehānismu.

Skaties pastkastīšu FOTOGALERIJU!

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+