×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2015
Drukāt

Pašvaldībām būs lielākas tiesības sadarboties kopīgā atkritumu apsaimniekošanā

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma Atkritumu apsaimniekošanas likuma grozījumus, kas paredz šajā ieviest Eiropas Savienības (ES) prasības, kā arī pašvaldībām dot lielākas iespējas sadarboties kopīgā atkritumu apsaimniekošanā, informē Saeimas Preses dienestā.

Likumprojekts papildina pašvaldību uzdevumus, nosakot, ka tās var veidot kopīgas iestādes, lai izstrādātu atkritumu apsaimniekošanas reģionālo plānu un koordinētu tā īstenošanu, kā arī apkopotu informāciju par sadzīves atkritumu plūsmu konkrētajā reģionā.

Pašvaldībām, izvēloties atkritumu apsaimniekotāju, turpmāk iepirkumā par piedāvājuma izvēles kritēriju jānosaka saimnieciski visizdevīgākais piedāvājums.

Pašvaldībām arī jānosaka institūcijas un amatpersonas, kuras varēs kontrolēt sadzīves atkritumu apsaimniekošanas saistošo noteikumu ievērošanu, kā arī pārkāpumu gadījumos sodīt.

Tāpat izmaiņas noteic, ka pašvaldības turpmāk uzraudzīs un kontrolēs sadzīves atkritumu poligona slēgšanas, rekultivācijas, monitoringa un slēgta poligona uzturēšanas izmaksas. Līdz šim šāda kārtība regulējumā nebija paredzēta.

Turpmāk personām būs pienākums ne vēlāk kā divu mēnešu laikā noslēgt līgumu ar sadzīves atkritumu apsaimniekotāju. Iepriekš likumā termiņš vispār nebija noteikts.

Grozījumi atbilstoši ES direktīvām precizē vairākus terminus, kā arī kārtību par bioloģisko atkritumu apsaimniekošanu. Tāpat definēta atkritumu šķirošana, kas līdz šim šajā regulējumā nebija noteikta.

Tāpat precizēti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kā arī Ministru kabineta uzdevumi atkritumu apsaimniekošanas jomā. Piemēram, valdībai būs jānosaka pašvaldības un atkritumu apsaimniekotāja, kā arī atkritumu radītāja un atkritumu apsaimniekotāja līguma būtiskākie noteikumi.

Regulējumā arī pārņemtas ES prasības par elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+