×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
26. septembris, 2015
Drukāt

Pašvaldības uzstāj uz valsts finansējumu pirmsskolas pedagogiem (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Premjerministres Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) vadītās darba grupas sēdē, kas strādā pie jaunā pedagogu atalgojuma modeļa, pašvaldību pārstāvji uzstājuši uz nepieciešamību valsts mērķdotāciju paredzēt arī pirmsskolas pedagogiem, aģentūrai BNS apstiprināja izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Viņa atzina, ka viens no vissarežģītākajiem jautājumiem algas modeļa izstrādē ir pirmsskolas pedagogu atalgojums.

“Ja mēs neko nedarām attiecībā uz pirmsskolas pedagogiem, tad viņi joprojām paliek sliktākā stāvoklī nekā pārējie skolotāji. Tā tas ir arī šobrīd. Līdzko mēs definējam pirmsskolas pedagogu atalgojumu, kas ir izdarīts [jaunajā atalgojuma] modelī, tad tas uzreiz ietekmē pašvaldību budžetus. Daudzas pašvaldības norāda, ka tām vajadzīgs papildu finansējums, vai arī tiek piedāvāts princips, ka valsts mērķdotācija tiktu paredzēta arī pirmsskolas pedagogiem,” sacīja ministre.

Jau ziņots, ka koalīcijas darba grupa, kas darbojas Straujumas vadībā pie skolotāju algu jaunā modeļa, plāno strādāt līdz septembra beigām.

Tāpat jau ziņots, ka Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) paziņojusi, ka gatavojas streikam. Kopumā arodbiedrība izvirzījusi septiņas prasības, arī par atalgojuma modeli. Ministrijai atbilde uz tām jāsniedz nākamajā nedēļā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Pašvaldības bērnudārzos skolotāja palīga alga uz rokas ir 290 EURO, tas ir mazāks kā skolotājiem, kā ir privātos nemāku teikt, jo tas ir privātais biznes. Skolotāja palīgi strādā vienā iestādē, skolotāji protams otrā visa atšķirībā.

  2. Pirmsskolas skolotāju algas dažos novados ir zemākas nekā valsts minimālā alga. Auklītes saņem vairāk par skolotājām, kurā ir atbildīgāks darbs.

  3. Pakārtojuma saikli “līdzko” raksta kopā. Nav labi kļūdīties ortogrāfijā, it sevišķi vēl tad, ja raksts par izglītību.

  4. Tas būtu izdarāms un pieņemams, ja tanī pašā laikā visi bērnu dārzi tiktu pārslēgti uz valsts valodu. Ar šādu soli, “Vienotība” varētu atgūt krietnu daļu no savas zaudētās popularitātes. (Neaizmirsīsim arī uzspiesto imigrantu bernu skološanu.)

Draugiem Facebook Twitter Google+