×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. augusts, 2015
Drukāt

Pašvaldību līderi: bēgļu uzņemšana ir komplicēts jautājums (8)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Bēgļu uzņemšana ir komplicēts jautājums, nav atrisināts šā procesa finansējuma jautājums, kā arī nav vietas, kur viņus izmitināt, pauda aģentūras BNS aptaujātie pašvaldību līderi.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks sacīja, ka mehāniska uzņemamo bēgļu sadalīšana nebūtu pareizs risinājums. Viņš norādīja, ka pašvaldībā nav bēgļu uzņemšanas centra, vienlaikus atzīstot, ka bēgļu uzņemšana ir komplicēts jautājums. “Jāšķiro ekonomiskie bēgļi un tie, kuriem tiešām draud briesmas dzimtenē,” viņš piebilda. Ābelnieks pauda, ka nebūtu sajūsmā par piespiedu bēgļu uzņemšanu pašvaldībā, jo lielākā problēma, viņaprāt, būtu šo cilvēku integrācija. Tāpat viņš atzina, ka viņa uzskati attiecībā uz bēgļu jautājumu “pamatlīnijās atbilst Nacionālās apvienības pozīcijai”.

Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis sacīja, ka, lai runātu par bēgļu uzņemšanu pašvaldībā, nepieciešamas divas lietas – tam, kas sadala un tam, kas pieņem. “Jautājumu ir vairāk nekā atbilžu. Šis ir pārāk sasteigts jautājums, jo svarīgu lomu spēle finansējums,” viņš teica, piebilstot, ka “palīdzībai [bēgļiem] ir jābūt”.

Ventspils mērs Aivars Lembergs uzsvēra, ka bēgļus nevar sadalīt pa pašvaldībām. “”Muceniekos” ir vieta, kur viņus izmitināt. Es gan esmu personīgi pārliecināts, ka Latvijā uzņemamie bēgļi ātri aizbrauks projām uz ārzemēm,” viņš teica.

Lembergs arī norādīja, ka Ventspilī nav pietiekama dzīvojamā fonda, lai izmitinātu bēgļus. “Mums ir rinda uz dzīvokļiem. Tas [bēgļu uzņemšana] ir valsts lēmums, un lai arī paši tiek galā. Valstij jāzina, kā rīkoties,” viņš pauda.

Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane aģentūrai BNS sacīja, ka šobrīd nav plāna Latvijā uzņemamos bēgļus izmitināti konkrētās pašvaldībās. “Par bēgļu izmitināšanu konkrētās pašvaldībās nekas nav runāts. Ja cilvēks, dzīvojot patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki”, atradīs darbu kādā no pašvaldībām, piemēram, Daugavpilī, vai citur, tad viņš tur arī varēs dzīvot,” viņa teica.

Ceturtdien tika aizvadīta pirmā starpinstitucionālā darba grupas sēde par bēgļu jautājumu. Pētersone-Godmane norādīja, ka šajā sēdē tika pārrunāti organizatoriski jautājumi, piemēram, par to, vai iesaistītajām institūcijām, tostarp ministrijām ir skaidra to kompetence saistībā ar bēgļu uzņemšanu un integrāciju. Tāpat tika pieņemts lēmums nākamo darba grupas sēdi veltīt jautājumiem, kas saistīti ar nevalstiskā sektora pieredzi darbā ar patvēruma meklētājiem, pieaicinot arī NVO pārstāvjus. Tāpat piedalīties kādā no darba grupas sēdēm tiks aicināti ANO Augstā komisāra bēgļu jautājumos biroja pārstāvji, lai uzklausītu viņu redzējumu saistībā ar bēgļu uzņemšanu.

Premjerministre Laimdota Straujuma (“Vienotība”) iepriekš parakstīja rezolūciju, ar kuru Valsts kancelejai sadarbībā ar IeM tika uzdots izveidot darba grupu, kuras uzdevums ir izstrādāt tiesisko un praktisko sistēmu 250 bēgļu uzņemšanai no Itālijas un Grieķijas, par ko lemts ES iekšlietu un tieslietu ministru sanāksmē. Darba grupā iesaistīta Iekšlietu, Kultūras, Labklājības, Izglītības un zinātnes, Veselības un Vides un reģionālās attīstības ministrijas, paredzot iespēju pieaicināt ekspertus no citām ministrijām.

Aģentūra BNS vēstīja, ka otrdien iepretim Ministru kabineta ēkai notika protests pret bēgļu uzņemšanu, kuru atbalstīja koalīcijā ietilpstošā Nacionālā apvienība (NA). Protestā piedalījās ap 300 cilvēkiem.

Starp akcijas dalībniekiem NA pārstāvji – Saeimas deputāti Rihards Kols, Kārlis Krēsliņš, Jānis Dombrava, Raivis Dzintars un Imants Parādnieks, kā arī apvienības biedrs Edvards Ratnieks, novēroja BNS.

Uz protestētāju plakātiem bija rakstīts – “Pārtrauciet genocīdu pret baltajām nācijām”, “Pārtrauciet genocīdu pret latviešiem”, “”Brīvprātīgi” iestājāmies PSRS, “brīvprātīgi” tikām iesaukti okupācijas armijās, pieprasām referendumu par bēgļu uzņemšanu!”, uz kāda no plakātiem lasāms, ka “mums jānodrošina savu cilvēku eksistence nākotnē priekš baltiem bērniem”.

Drošības policija aģentūru BNS informēja, ka izvērtējusi piketā pret bēgļiem izmantoto plakātu saturu, bet neviens kriminālprocess nav sākts.

Valdība iepriekš ārkārtas sēdē nolēma, ka Latvija brīvprātīgi uzņems 250 bēgļu. Ministrijām kopā ar pašvaldībām tagad būs jāstrādā pie integrācijas politikas nākamajiem gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Piekrītu>Abavas krasti Atbildēt

  Vēl septiņdesmitajos gados laikrakstā”Cīņa” izlasīju rakstu uz veselas lapaspuses,par nēģeru attieksmi pret darbu,ko bija rakstījis kāds krievu tautības futbola komandas treneris kādā no Āfrikas valstīm,kuras nosaukumu šodien vairs pat neatceros,Taču prātā neizdzēšami palicis viņa minētais raksturīgais piemērs,ka āfrikānis strādās vaiga sviedros smagu un netīru darbu,lai tikai sapelnītu naudu iekārotās mantas (minētajā gadījumā-tranzistoruztvērēja) iegādei! Pēc tam viņu darbs vairs pilnīgi neinteresējot! Toreiz jau tads,āfrikāņus kritizējošs raksts,pie tam lielākajā Latvijas PSR laikrakstā,bija kaut kas neiedomājams! To rakstīja cilvēks,kas arī Āfrikā bija pavadījis ilgus gadus! Laikrakstu būtu saglabājis pat līdz šodienai,ja vien nebūtu iedevis palasīt kādam manam darba kolēģim,kurš to savukārt iedeva saviem paziņām. Raksturīgi,ka uz Eiropu nebēg taču no tās pašas Āfrikas hotentoti,bušmeņi,Kongo pigmeji un pat ne lopkopji-kareivīgie Masaji!Āfrikā taču ir milzīgas,neaptveramas,cilvēku neapdzīvotas,bet dzīvošanai piemērotas platības! Bet tagad miljoniem t.s. bēgļu vajadzēs izvietot lielā saspiestībā lielākajās Eiropas valstu pilsētās,lai viņi tur koncentrētos savos noslēgtos kvartālos,no kuriem cienīgā attālumā turēsies pat policija!

 2. Pat ļoti komplicēts uzdevums Atbildēt

  Ja jau 20 000 bēgļu ir Eiropas valstīm jāuzņem pat “no nometnēm ārpus Eiropas”,ka ir pat prātam neaptverami!

 3. Te kaut kur kādi (mūsējie) kladzināja, par integrāciju! Ka drīz vien būs tie atvestie/Haļavu meklējošie jāintegrē jāiedabon Mūsu/Latviešu sabiedrībā. Te krievus, simtiem tūkstošiem nav spējuši integrēt, bet tagad kādi iedomājušies, ka būs spējīgi integrēt Musulmaņus, Nēģerus Ziemeļ eiropas ikdienā! Es jau entos gadus dzīvoju, blakus, strādāju kopā ar šiem slaistiem! Reti kurš ir strādāt gribošs! Protams šeit, Centrāl eiropas, valstu pilsoņi, šie visi mellie, kuri ir šeit iedzīvojušies jau 10-40 gadus, kuri ir šo zemju pilsoņi, Protams ļoti labi runājoši šajās valodās. Vācu, Holandiešu, Beļģu, Franču – šie ir nedaudz savādāki, nekā tie, kuri nāk tikko no Mēslainēm – Sīrijām, Ēģiptēm, tās pašas turcijas, visām citām tām kaimiņu zemēm, un zemāk, iekšā āfrikas kontinentā. Tie kuri tagad kāpj laivās, kuteros iekšā, lai tiktu prom no Āfrikas kontinenta, tie ir Pilnīgi dzīvnieki! Viņi var tikai ganīt ēzeli, kazas, kamieli un kaut kādu ieroci rokās turēt. Viss! Viņi Latvijas darba tirgum (kura īsti nemaz nav) nemaz nav derīgi! Pat ne atkritumu šķirošanas bāzēs. Kuras taisās būvēt un vērt vaļā Latvijā! Uz tādām darba vietām tikai šodienas lēmēji, darījumu bīdītāji ir spējīgi! Nevis uz Rūpnīcu, Ražošanu Dibināšanu, vispasaules zīmolu, filiāļu atvēršanu! Kuras dotu simtiem, tūkstošiem darba vietas! Bet tie, tās itkā zinošās amatpersonas, kuras vāvuļo Latvijas radio ēterā, pirmajā dienas pusē, kuras ir par Bēgļu ielaišanu Latvijā, Nemaz blakus nav stāvējušas visādiem Musulmaņiem, arābiem, nēģeriem. Nemaz iedomāties nevar, kā viņi integrēs Musulmani, kuram Ramadana, kuram 2-3-4 reizes dienā vajag uz tepiķīša dievu lūgt. Kuri ir Pilnīgi citi cilvēki. Jā un tie tur, kuri šeit dzīvo jau 30 gadus, viņi klausās savas radio stacijas, kalusās savas mūzikas. Itkā integrējušies, bet tik un tā dzīvo savā pasaulē! kad ir kādi svētki, balto, vietējo pasākumi, tad neviens no tiem melnajiem tajos gandrīz vai neierodas, nepiedalās! Viņiem, šī mūzika, tradīcijas ir svešas! Protams viņi nelieto alkoholu! Viņiem nav slimas tieksmes, Pedofīlu grēks! Vai iedomas, ka kautkas tāds varētu notikt! Jo noteikti viņu dzimtajās zemēs, tādus izdzimteņus Nogalina!

  Bet Nekādā gadījumā Nedrīkst pieļaut, ka Latviešu tauta piekritīs, pieļaus, Nepretosies, ka Jums/Mums neprasot kaut kādi pieļaus, atļaus, samierināsies, ka ievedīs Latvijā šīs svešās tautības! Pat ne 10 purnus! Visai Latviešu tautai ir ir jāiziet Rīgas ielās, citu pilsētu ielās, Organizēti un jāpieprasa Nepieļaut, ka pret Mūsu gribu, tiks atvesti, ievesti kautkādi arābi, musulmaņi, nēģeri. Visi āfrikas ziemeļi ir Musulmaņu zemes! Un lai šādas Demonstrācijas Momentāli translē, rāda Euronews, BBC, Rai Uno, France 24 live ziņās! Lai viņi redzētu pārpildītās Rīgas ielas un citu lielāku pilsētu ielas (man jau pašam smieklis nāk: tik daudz nemaz Latviešu Latvijā nav, lai pilnas ielas visur sanāktu, nu varbūt Rīgas centrā). Bet ir Demonstrācijas vadītājiem, uzrunātājiem jāpasaka, visai eiropai, ka Bijušo koloniju valstu turētājiem ir pašiem jārūpējas par to visu tautību, zemju likteņiem! Mums Ziemeļ eiropas valstīm, ar to nav nekāds sakars! Vidusjurā, bija jānobloķē visi līči, šaurumi, lai neviena tupele nevarētu pārpeldēt pāri! Un visus melnos tagad izvest atpakaļ uz āfriku! Un tas ir pienākums Francijai, Spānijai, Anglijai Galvenai, varbūt Itāļiem, Holandiešiem, Beļģiem – tikt galā ar savām bijušajām kolonijām! Un galu galā tiem Pārbagātajiem ārābiem, kuri ir sev prihvatizējuši, Nozaguši dabas bagātības: gāzi, naftu! Un Miljoniem ārābu, nēģeru ēd salmus, mušas un apsūkā tunča asaku! Tiem Šeihiem ir jārūpējas par savu zemju tautām! Un Latviju, Ziemeļ eiropu nevajag pārvērst par Līdzīgām zemēm, kā Francija, Beļģija, Holande un tagad Vācija! Nē!!!, bēgļiem no arābu, Musulmaņu puses. Nekādus Nēģerus!

 4. Turpināsim bēgļus slīcināt jūrā? Atbildēt

  Kādus pasākumus ir veikusi Āfrikas Savienība,organizācija,kas aptver 53 no 54 milzīgā kontinenta valstīm,lai novirzītu šo aizvien vairāk pieaugošo bēgļu straumi uz tām daudzajām ‘Āfrikas valstīm,kurās nenotiek karadarbība un nepastāv terora draudi?

 5. Kas par daudz,tas par skādi Atbildēt

  Skat.”ANO: Vidusjūru šķērsojušo imigrantu skaits šogad sasniedzis 224.000 “,Diena.lv,5.08.2015. Bet gads taču vēl ne tuvu nav beidzies! Un cik viņu būs pēc pāris gadiem?Bet,tajā pat laikā:”Francijas iedzīvotāji pamet savas mājas-dzīvot traucē bēgļi”,Apollo.lv,4.08.2015. Kur izmitināsim francūžus? Sūtīsim uz Āfriku?

 6. ANO augstā komisāra bēgļu jautājumos biroja pārstāvjiem ir jājautā,kāpēc visus bēgļus no Āfrikas un Āzijas ir obligāti jāizmitina trīskārt mazākajā par Āfriku un blīvi apdzīvotajā Eiropā,nevis,piemēram,Dienvidāfrikā,Mozambikā un Madagaskarā,vai Austrālijā,Kanādā un Argentīnā?

 7. Nešokēsim bēgļus Atbildēt

  Pirms uzņemam šos bēgļus no Itālijas un Grieķijas,ir jāparūpējas par atbilstošu dzīves apstākļu radīšanu viņiem.Un tas attiecas ne tikai uz dzīvojamo fondu,bet pat uz ienākuma nodokli,kas Itālijā un Grieķijā ir progresīvs ar atbilstošu neapliekamo minimumu un PVN likmi pamatpārtikai (Itālijā-4%,Grieķijā-6,8%)! Neaizmirsīsim,ka izņemot vienīgi Latviju,pārējās ES valstīs pastāv arī obligātā veselības adrošināšana! Tās vietā piedāvasim viņiem rindas uz izmeklēšanu,vairāku mēnešu garumā un augstākas zāļu cenas?

 8. Lembergam šoreiz taisnība Atbildēt

  Taču ne tikai valstij,bet arī Eiropas Savienībai ir jāzina,ka bēgļu uzņemšana no citiem kontinentiem,ir jārisina tikai ES,bet arī Āfrikas Savienībai un ANO!

Draugiem Facebook Twitter Google+