×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
27. janvāris, 2014
Drukāt

Patērētāju sargs brīdina par tirgū uzietiem neatbilstošiem gāzes baloniem

Foto: PTAC. UAB „Saurida” sašķidrinātās naftas gazes balona marķējuma attēlsFoto: PTAC. UAB „Saurida” sašķidrinātās naftas gazes balona marķējuma attēls

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ar pagājušā gada beigu lēmumu aizliedzis UAB “Saurida” izplatīt un uzlicis par pienākumu izņemt no tirgus 50 litru gāzes balonus, kas ražoti vēl Padomju Savienībā saskaņā ar GOST tehniskajām prasībām, laisti tirgū pirms 2003.gada un nav uzpildīti Latvijā saskaņā ar pašreiz spēkā esošo normatīvo aktu prasībām, portālu “LA.lv” informēja PTAC.

Centrs aicina patērētājus neiegādāties UAB “Saurida” izplatītos gāzes balonus, kas ir plaši pieejami gāzes balonu apmaiņas punktos un tirdzniecības vietās visā Latvijā. PTAC aicina arī izplatītājus nepiedāvāt UAB “Saurida” pildītos gāzes balonus tirdzniecības un balonu apmaiņas punktos.

PTAC aicina iedzīvotājus ziņot, ja redz gāzes balonus tirdzniecībā, zvanot pa tālruni 65452554 vai sūtot e-pastu uz adresi “ptac@ptac.gov.lv”.

Centrā skaidro, ka saskaņā ar Ministru kabineta 2009.gada 25.augusta noteikumiem gāzes uzpildes stacijām ir izvirzītas augstas prasības balonu pārbaudēm, apkopei un uzpildīšanai, lai panāktu balonu drošu uzpildi, transportēšanu un lietošanu. Piemēram, hermētiskuma pārbaudi, ventiļu pārbaudi un pēc nepieciešamības to remontu vai nomaiņu, ikviena balona svēršanu, lai noteiktu gāzes tilpumu.

Lai gāzes uzpildes stacijas varētu sniegt pakalpojumus, tām ir jāveic regulāras inspicēšanas par noteikumu prasību ievērošanu. Attiecīgās darbības nodrošina, ka patērētāju rīcībā nonāk droši ekspluatējami baloni, kas ir augsta riska produkts, jo satur viegli uzliesmojošu vielu – sašķidrināto naftas gāzi, skaidro PTAC.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+