×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. decembris, 2014
Drukāt

Patlaban ideja par tautas vēlētu prezidentu nebūtu atbalstāma, uzskata Mūrniece (36)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Ņemot vērā dažādus riskus, patlaban ideja par tautas vēlētu Valsts prezidentu nebūtu atbalstāma, uzskata Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

“Šī ideja pašreiz Latvijā, rēķinoties ar apstākļu kopumu, kādos mēs dzīvojam, nav atbalstāma. Ja mēs dzīvotu ideālā Latvijā, es teiktu, ka es par šo ideju balsotu, jo tā man ir ļoti simpātiskā,” sacīja Mūrniece.

Viņa skaidroja, ka patlaban politikā ir liela naudas ietekme, Krievija cenšas panākt savu ieceru un vēlmju īstenošanu un tiek mēģināts palielināt Krievijas ietekmi Latvijā. Ņemot vērā šos riskus, pašreizējā posmā ideja par tautas vēlētu prezidentu nebūtu atbalstāma, sacīja Mūrniece.

Vienlaikus viņa šo iniciatīvu minēja kā vienu no būtiskākajiem parlamenta rudens sesijas jautājumiem. Tāpat starp būtiskākajiem darbiem Mūrniece nosauca daudzu likumprojektu pārņemšanu no iepriekšējā parlamenta sasaukuma. “Starp šiem likumprojektiem ir, manuprāt, viens no nacionālās drošības likumiem, kas izstrādāts Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā un attiecas uz televīzijas operatoru pamatpiedāvājuma veidošanu,” norādīja Saeimas priekšsēdētāja.

Viņa pauda viedokli, ka patlaban dzīvojam informatīvā kara apstākļos, līdz ar to ir jāstiprina ne tikai militārā, iekšējā drošība, bet arī informatīvā drošība.

Kā ziņots, Saeima iepriekš nodeva izskatīšanai komisijās deputātu iesniegto Satversmes grozījumu projektu par tautas vēlētu Valsts prezidentu. Grozījumi paredz noteikt, ka prezidents tiek ievēlēts uz piecu gadu termiņu. Koalīcijā ir dažādi viedokļi par šo iniciatīvu.

Pievienot komentāru

Komentāri (36)

 1. Par tautas vēlētu prezidentu jālemj tautai,nevis kaut kādai tur Mūrniecei !

 2. Deputātus,Frenk,lai Latvijā izvirza Vienotība?

 3. Ar lo tad mēs šajā jautājumā sliktāki par Igauniju un Lietuvu Pat muļķim redzams , ka esiet pārbijušies !

  • Ja mēs būtu tādi kaigauņi un lietuvieši,tad te nebūtu tik daudz vazaņķu ,tad kremļa ieliktenis nevaldītu galvaspilsētā,tad nejūsmotu par ņirdzošo Lembergu,tad SC nebūtu pirmajās rindās aptaujās u.t.t.

  • Kur Tu ņēmi, ka pārbijušies. Viņi jūtas tik vareni, ka juŗa po koļeņi!
   ..

 4. Nu nav ,nu nav vēl mūsu nabaga tautiņa nobriedusi pati vēlēt prezidentu ! Mēs ļoti,ļoti par daudz pakļaujamies reklāmas diktātam ( Grigules gadījums ),tautiņu ir tik viegli pavedināt ar banāniem (Zīgerists) , viegli apmānīt ar skaistu frizūru (Gorbunovs) Un vēl un vēl var minēt n-tos piemērus . Un īpaši jau visu to ietekmē tā NENORMĀLĀ VIENALDZĪBA !!! Ja uzvēlēšanām aiziet 50% , tad mēs esam ārprātā priecīgi . Bet vienaldzība rodas no tā , ka tauta absolūti neredz iespēju ietekmēt politisko varu. Zaglis Zaķis kā ir,tā ir pie varas ! Rižā intrigante kā ir ,tā ir pie varas ! Un rodas apburtais loks .

  • Именно, замкнутый круг. Но вы получили именно то, что вы заслуживаете. Вы не захотели с самого начала строить это государство на равных вместе с нами, а заложили в основу ложь и несправедливость. Вот вам и результат, по делам вашим. Так вам и надо.

   • Nu kas var būt tik apdauzīts un ar tik vāju atmiņu ??? Ar ko “ar mums ” ??? Ar tiem sarkanajiem krievu fašistiem , kas slepkavoja, laupīja , izvaroja manu tautu 1940. gadā, 1949 . gadā un tā turpināja līdz pat 1990. gadam ??? Tā kā aizver savu smirdīgo žaunu ,biedri grafist,kas noteikti esi pats ar to nodarbojies vai to ir darījuši tavi noziedzīgie senči !

    • Опаньки! От латышского фашиста слышу! Как ты выжил то, уму непостижимо. Недотрахали тебя, не дорастреляли несчастного, небось деяния своих сородичей из полицейских команд и легиона вспоминаешь? Чего то в советское время ваша численность росла, несмотря на «ужасные условия», а вот сейчас уменьшается, вымираете вы при «свободе» то, парадокс! Я же говорю, вам фюрер нужен. Так что сам рот свой поганый закрой, и арбайтен на поля, в Ирландию или Англию.

 5. Да вам не президент нужен, а фюрер! Вот уж вы бы радовались то. На должность народного президента у вас достойного человека во всей стране не найдёшь, а на должность фюрера запросто, желающих – море, вот и спикерша непрочь…

 6. Dīvaini,ka trīs pašreizējās koalīcijas partijas vienā balsī ir pret tautas vēlētu Prezidentu, meklējot jebkuru ieganstu, lai to noraidītu. Vai tad tām nav ne mazākās pārliecības, ka vēlētāju vairākums, kas tās ir atbalstījis 12. Saeimas vēlēšanās, neatbalstīs šo partiju kopējo prezidenta amata kandidātu , ja tautai būs tiesības vēlēt. Kāpēc mūs visu laiku baida ar tautas ievēlēto Paksu, bet nekur neuzsver tautas ievēlētās Gribauskaites pozitīvo devumu. Kāpēc mūs partijas baida ar par naudu nopirktu tautas vēlētu prezidentu. Vai tad Latvijā vairs nav domātspējīgu izglītotu cilvēku, kas varētu ar loģiski uzrakstītu likumu izslēgt šo iespējus. Vai pašu politiķu pērkamība viņiem tā aizmiglojusi prātu, ka paši vairs nevar loģiski neko spriest, kā tikai BAIDĪT TAUTU.

 7. Kur te loģika?>Patriots Atbildēt

  Bet Saeimas deputātu izvirzīšanu uzticēsim tikai partiju patriotiem? Tautai to uzticēt nedrīkst?

  • jau nacists hermanis skaļi un publiski sāka deklaret ka velešanu tiesibas jādod tik izredzetajiem kas domā ” pareizi” pārejiem tik vergu loma jāiedala. ar to jau ādolfa idejas ir lipīgas ka pieveršoties šai idealoģijai ļautiņi sāk sevi par pārcilvēkiem uzskatit kuriem tik dzīvot ļauts

 8. Turpinām pa vecam? Atbildēt

  Pašlaik būtu atbalstāma ideja par tautas,nevis partiju,virzītiem deputātiem,kas savukārt atbalstītu Eiropas progresīvos nodokļus,nevis Vienotības progresivitāti un kārtējā sociālā pabalsta izlūgšanās iespēju,Eiropas samazinātas PVN likmes vietā pārtikai!

 9. Es uzskatu ka mēs nevaram turpināt Latvijas valsts prezidentu iecelt kā tas notiek pagaidām paēnā, kur valsts vara darbojās slepeni ārpus Latvijas Satversmes. Ar vilcināšanu, mēs tikai iegrimsim dziļāk līdzīgi varas sistēmāi kas pastāv Krievijā – mēs reiz tur bijām – kur cilvēkiem trūkst brīvība un teikšana par savu nākotni. Bailīgi jau ir ka Latvijā pastāv Putina sekotāji (viņi, kā piem. Ušakovs, paliek ar vien bravurīgāki) un 5. kolona. Tieši šajā pamatā mēs nevaram vilcināties, citādi mūsu mazo tautiņu un valsti vienkārši norīs.

  Vēlams ir veidot atklātu valsts varu kas taisnīgi darbojas un pārstāv latviešu tautas intereses, kultūru, vērtības un mantojumu. Vara kas ir priekšzīmīga un nepadodas netaisnīgai propagandas manipulācijai un maldināšanai; korupcijai, likumu nevienlīdzībai, un nenodarbojas ar dziļu politiku kas kalpo elītei.

  Visa vara nav jākoncentrē tikai prezidenta atbildībā. Varu vajag dalīt, lai izvairītos no korupcijas un sazvērestībām pret valsti un tautu: (1) Izpildvara – ar tautas ievēlētu prezidentu priekšgalā. Prezidents nominē sev atbildīgus ministrus no profesionālām aprindām ko apstiprina un pieņem Saeima. (2) Likumdošanas vara (Saeima) – tiek tautas ievēlēta un to nemaz nevajag aptaukot ar 100 deputātiem ja 50 deputāti var sniegt tādus pašus rezultātus mazai valstij. (3) tiesas sistēma – tiesneši tiek prezidenta ieteikti un Saeimas apstiprināti ar atklātām balsīm. (4) Revīzijas nozare – pārraudzība par pirmām trim varām lai sargātu valsts godīgumu, atklātību, vērtības un sabiedrības likumu vienlīdzību. Varas nav pakļautas viens otrai, bet civili sadarbojās.

 10. PALDIES TEV a!!! PILNĪGI PAREIZI -vispirms jāiemācās ievēlēt laba SAEIMA ! Vai jau piemirsies fakts, ka Latvija ir tukša no vēlētājiem? Laukos VISPĀR NAV IEDZĪVOTĀJU! Bet pilsētās esošie ievēlēs sazin ko, jo tur latvieši vēl joprojām ir mazākumā… Cītīgi “ROSĀS” Sudrabas partijas ļaudis, LRA daži kadri, SC. ZZS ir neprognozējama, viltīga partija, kurai NEVAR uzticēties. KAS PALIEK? JĀ, par naudu VELNS DANCO.. Pagaidām NOTEIKTI tauta NEVAR VĒLĒT TIK NOZĪMĪGU VALSTIJ CILVĒKU KĀ PREZIDENTS. MĒS NEESAM NE IGAUNIJAS, NE LIETUVAS LĪMENĪ, LAI TO DARĪTU!!! Pat IGAUNIJAS RĪTELS bija savas valsts patriots… Lietuvai ir savas tautas patriote GRIBAUSKAITE, bet KAS IR MUMS?????????????????????? MUMS VĒL TĀLS CEĻŠ EJAMS…

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Tautai vēlēt prezidentu? Kamēr latviešiem ir 10 partijas, iznākums ir skaidrs! Uzskatāmais piemērs ir Rīga. Ja Latvija grib sevi pazudināt- lūdzu, uz priekšu!
   Jau šobrīd Rīgā pat galvenā iela atgādina kādreiz ļoti populārā motokrosa “Gaujas kauss” trasi, mājas, sadales skapji, tuneļi u.t.t. līdz bezjēdzībai apķēpātas, pat pirmo klašu puišeļi nepārtraukti godina savu māti, trotuāri apspļaudīti, ka nav kur nolikt kāju, valsts valodu praktiski nedzird, uzvedības kultūra kā dziļā Tambovas sādžā (sen nebiju apmeklējis “Lido”, aizgāju uz svētkiem pusdienās. Man kauns, ka Latvijas galvaspilsētā var pie galda sēdēt ar ziemas cepurēm galvā un nav neviena, kas šiem maišelnieku mazdēliem- putiniešiem parādītu izejas durvis).
   Tādi ir potenciālie prezidenta vēlētāji, jo viņi savā trulumā ir vienoti, bet latvieši skalda matus.
   Šķiet, ka reāli domājošam cilvēkam nav jāpaskaidro, kāpēc NEDRĪKST prezidentu vēlēt tauta! Mums līdz tam vēl tāls ceļš ejams, ja tikai nepiekusīs kājas.

 11. Tik nopietnu darbu kā velet Prezidentu Saimai nedrikst uzticet

 12. Vai Saima , kurair zagļi,mahinātori, dzēraji var ievēlēt normalu par Tautu domajosu Prezidentu???

 13. Protams, partokratu saimniekam Maskava tas nepatiktu, ka tiktu pildita Latvijas Satversme paredzeta tautas vara, un ta pakalpiniem, vietvalziem atnemta teiksana gan uzturet krievu valodu, gan slept cekas maisus, gan graut ekonomiku un aizsardzibu, gan izvelet no sava vidus kartejo merkaki zoodarza

  • Maskavai ļoooti patiktu,jo tad valdītu ne tikai Rīgā.Ja Eiropas parlamentā sēd (mūsu vēlēti)un labu naudu saņem cilvēki ,kuri ir pret Eiropu,ja mūsu parlamentā ir austrumu mīlētāji(SC,No sirds…,daļa ZZS),tad kāds būs mūsu vēlēts prezidents?

 14. Bravo, pareiza doma kritiskā laikā. Kamēr pie mums var ievēlēt grigules, kaimiņus, u.t.t. , nav ko eksperimentēt ar persona prima izvēles iespējām. Atklāti runājot – otrās neatkarības prezidenti visi kā viens nav zemē metami. Ja tādas personības būtu bijušas sķīrējtiesneša posteņos pirmās neatkarības divdesmitgadē – nekāds 15. maijs nebūtu vajadzīgs. Pēdējā divdesmitgadē Zatlers parādīja, ka arī ar esošajām pilnvarām var savaldīt nevaldāmu parlamentu. Viņš taču nebija tautas vēlēts…

 15. Nu, ko tad vēlēsim?
  Kaulu? Ha-ha-ha!
  Zīgeristu? Ha-ha-ha!
  Rubiki? Jedrivai kociņ, ha=ha=ha!
  Ušakovu? Jolki palki les gustoi! Šito ķēmu sūtiet uz Šioneziju.
  Varbut Hrušovu, Brežņovu, vai pat tētiņu Josifu?

  Nez, kuŗiem tā naba niez tikt ievēlētiem.
  A mož ka Putins. Kad RF izputējusi, tak kādu mazu sturiti derejis, kuŗā ir Putinu sādža
  Latgales mūža mežos?

 16. Mums ir pietikami liela pieredze ar ieliktiem Prezidentiem.
  Pēdējais laiks vēlētājiem balsot par Prezidentu.
  Jāievēro noteikumi, kurus nedrīkst pārkāpt, ne deputāti, ne prezidenti.
  Sāksim piem. ar Valsts valodas prasmi un visādām izdarībām “reibumā”.

 17. pēc lasītā bet labs Atbildēt

  padoms Pirms 4 stundām un 55 min

  Tautas vēlēta prezidenta vietā dabūtu vai nu Grigules veida vai Pamperu pie veiksmīgas reklāmas.
  Saeimas ir jau grūtāk – tur jāvēl zoo vai vai jāprasa SC un Lembergam ko vēlēt – tiem tā koferīšu nauda…
  Trešais ceļs – vēlēt visu limeņu deputātiem ( Saimas, pilsētu, novadu ) kopsapulcē . Tur Grigules neies cauri un arī zoo ar koferīšiem izpaliks.
  Tā reklāma nedarbosies un arī darījumi izpaliks – vēlētāju ar jau deputāta praksi ir par daudz…

 18. Varbut saksim ar to kad nebutu atbalstami dzeraji deputati saeima ,kadel visi baidas no tautas veleta perezidenta es uzskatu kad tauta izvelesies gudru un izglitotu prezidentu nevis kaut kadu ielikteni kurs telo mulki un nezina kur atrodas Bulduru darzkopibas skola ta ka nevajag kult tuksus salmus murniec.

 19. kad beidzot beigsies taa deputaatu tirinaasanaas pa gaisu. Ir vai nav . buus vai nebuus!!!Kaa lai saprot vaardu nebuutu. !!!!??Ja paceltos jautaajums par vinas algas pacelsanu vai pazeminaasanu diez vai vina teikti ,ka nav atbalstaama!!!Tas jeelums mums nav pienemams !!!!

 20. latvietis parastais Atbildēt

  ja pašai vai kādam no NA spīdetu kaut iespēja kļūt par tādu prezidentu, tad dziedātu citu dziesmu. bet tā kā tāda varbūtiba nepastāv tad ari noraidoša attieksme

 21. Kas vispar ir atbalstams murniece nekas vienigais ko jus variet atbalstit pasi sevi kuri nekam neder.

 22. Vienreiz prātīgi spriests. Lai latvieši iemācās pa priekšu ievēlēt labu Saeimu, tad varēs domāt par vēlētu prezidentu.

Draugiem Facebook Twitter Google+