×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Pauls stingri nolēmis pamest “Jauno vilni”

Foto - LETAFoto - LETA

Komponists Raimonds Pauls pēc desmit gadu līdzdalības starptautiskajā populārās mūzikas jauno izpildītāju konkursā “Jaunais vilnis” nolēmis pamest šo konkursu.

“Esmu aizgājis prom no “Jaunā viļņa”,” šodien žurnālistiem paziņoja Pauls.

Komponists aģentūrai LETA skaidroja, ka, aizejot no konkursa, aiziet ne tikai no žūrijas, bet arī visa pārējā, tajā skaitā viņš neplānojot apmeklēt arī konkursa notikumus Dzintaru koncertzālē.

No komponista teiktā var noprast, ka viņš ir noguris no pārmetumiem, kas viņam katru gadu saistībā ar konkursu jāuzklausa no dažādām pusēm. Viņš min, ka tādus paustos izteicienus kā, piemēram, par to, ka viņš ir pārdevies krieviem, un daudzus citus vairs nevar izturēt, tādēļ arī pieņemts šāds lēmums.

Pauls neslēpj, ka no Latvijas valstsvīru puses ir bijusi nievājoša attieksme, lai arī visi saprot, ka “Jaunā viļņa” notikšana Jūrmalā ir ieguvums ne tikai pilsētai, kas daudzkārt uz to pelna.

Viņš uzskata, ka šajā gadījumā pagātnē piedzīvotos pārdzīvojumus vairs nevajadzētu celt gaismā, jo Krievijas tirgus ir vajadzīgs. To, ka ir iespējams sadarboties arī vēsturiski vislielākajiem ienaidniekiem, apliecina Krievijas prezidenta Vladimira Putina vizīte Vācijā pie Vācijas kancleres Angelas Merkeles.

Jau ziņots, ka šonedēļ Rīgā notikušajā starptautiskā populārās mūzikas jauno izpildītāju konkursa “Jaunais vilnis 2013” Eiropas dalībnieku atlasē no Latvijas tālāk tikuši divi dziedātāji – Samanta Tīna un Pēteris Upelnieks.

Samanta Tīna jau iepriekšējos gadus pretendējusi uz dalību “Jaunajā vilnī”, savukārt Upelnieks vēl nesen grupas “PeR” sastāvā piedalījās “Jaunā viļņa 2010” finālā, iegūstot 11.vietu.

Šovasar starptautiskā populārās mūzikas jauno izpildītāju konkursa “Jaunais vilnis 2013” fināls notiks Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, no 23.jūlija līdz 28.jūlijam.

Pērn starptautiskajā populārās mūzikas jauno izpildītāju konkursā “Jaunais vilnis 2012” uzvarēja Krievijas pārstāve “Niloo”, otrajā vietā palika Kostanco del Pinto no Itālijas, bet trešajā vietā – Marija Jaremčuka no Ukrainas. Latvijas pārstāvji “Framest” konkursa pēdējā kārtā izkrita no godalgotā pirmā trijnieka un palika ceturtie.

Aizvadītajā gadā konkursa finālā piedalījās 16 dalībnieki no dažādām pasaules valstīm – Armēnijas, Baltkrievijas, Izraēlas, Itālijas, Kazahstānas, Ķīnas, Kirgizstānas, Lietuvas, Meksikas, Nigērijas, Krievijas, Ukrainas, Somijas un Latvijas.

Pirmais konkurss “Jaunais vilnis” notika 2002.gadā, un kopš tā laika divas reizes pēc kārtas uzvarējuši Latvijas pārstāvji – vokālā grupa “Cosmos” konkursā uzvaru guva 2004.gadā, bet Intars Busulis konkursā uzvarēja 2005.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+