×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. marts, 2013
Drukāt

“Pavasara palete” Valmieras Kultūras centrā

foto - publicitātesfoto - publicitātes

No 23. marta līdz 28. aprīlim Valmieras Kultūras centrā norisināsies glezniecības darbu izstāde „Pavasara palete”.

Izstāde „Pavasara palete” ir košs un dzīvespriecīgs vizuāls notikums, jo pēc ziemas tumšajiem, garajiem vakariem mēs visi vēlamies ātrāk sagaidīt pavasari. Izstādē piedalās sešas Latvijas Mākslas akadēmijas maģistratūras studentes – Ilze Smildziņa, Ilze Laizāne, Baiba Apsīte, Ilona Abiļeva, Anete Kalniņa un Ingrīda Suharevska. Visām ir bagāta izstāžu dalības pieredze, savs gleznojamo tēmu loks un izkopts gleznošanas stils. Katrai jaunajai māksliniecei ir sava dzīves filozofija un veids, kā tā atklājas glezniecībā, tomēr izstādei Valmieras Kultūras centrā gleznotie darbi ir vienotas pavasarīgas idejas caurstrāvoti.

Ilze Smildziņa tuvojošos pavasari izjūt kā ziedoni, kas atspoguļojas dabā un cilvēku sirdīs.

Ilzes Laizānes glezniecībā jūtama ietekme no viduslaiku un renesanses mākslas. Savos darbos autore atklāj iekšējo pasauli caur spilgtu krāsu salikumiem vairākos slāņos, kas rada iluzoru telpas efektu un maģisku noskaņu pavasarī un citos gadalaikos.

Baibas Apsītes glezniecības pamatā ir pozitīvisma filozofija, apzināta fokusēšanās uz dabas objektiem, kas rada gaišas, harmoniskas sajūtas – dabasskatiem, marīnu, ziediem. Izstādei „Pavasara palete” gleznoto kluso dabu cikls ar pavasara ziediem vāzēs un puķupodos, spožā saules pretgaismā, ir šī gada pavasara sajūtas izpausme uz audekla.

Anetes Kalniņas gaišo darbu moto ir – pavasara vientulībā paslēpies prāts!

Ingrīda Suharevska atklāj – pirmais vēstnesis par pavasara iestāšanos ir daba, man glezniecībā tie ir ziedi, ainavas, kas nomaina pelēcību uz krāsām.

Ilona Abiļeva teic – tuvojoties pavasarim, ir sācies C vitamīna triumfa gājiens. Šo darbu sērija, kuru vieno kopēja sižeta līnija (citroni), ir dienasgrāmata, kurā simboliski attēloti pagājušās nedēļas notikumi manā dzīvē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+