×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
10. jūlijs, 2017
Drukāt

Pavērsiens Ivana meklēšanā: zēns izkāpis no autobusa Grobiņas novada Dubeņos (37)

Foto Bezvests.lv/FacebookFoto Bezvests.lv/Facebook

Intensīvi analizējot izmeklēšanā izņemtos videofailus vairāk nekā 250 gigabaitu lielumā, kas līdzvērtīgi aptuveni 200 stundām, Valsts policija atklājusi nozīmīgu pavedienu no Ivana Berladina pārvietošanās maršruta dienā, kad bērns pazuda bez vēsts. Pēc pavisam sīka video fragmenta, kurā varēja saskatīt vien daļu no Ivana sandales, izmeklētāji atklāja, ka zēns, visticamāk sajaucis autobusu pieturas un braucis līdz pat Dubeņiem, kur izkāpis. Šodien meklēšanas darbi koncentrēsies šajā rajonā un tās apkārtnē.

Pievēršot pastiprinātu uzmanību pat vissīkākajām niansēm, izņemto videomateriālu analīzē, izmeklētājiem izdevās noteikt jaunu posmu Ivana pārvietošanās maršrutā, dienā, kad bērns pazuda bez vēsts.

Proti, izkāpjot Kuršu laukumā, zēns, visticamāk sajaucis pieturvietas un tālāk braucis ar autobusu Grobiņas virzienā. Šādu pavērsienu zēna pārvietošanās maršrutā izdevās izsecināt pēc pavisam īsa video fragmenta, kurā uz mirkli redzama tikai neliela daļa no Ivana sandales. Ņemot vērā jauniegūto informāciju, Valsts policijas izmeklētāji atklāja pieturu, kurā zēns izkāpa – autobusa gala punktā Dubeņos, kur spriežot pēc šī brīža rīcībā esošās informācijas, zēns arī palicis. Jau vakar Valsts policija pār Dubeņiem pacēla Nacionālo bruņoto spēku helikopteru, lai no gaisa pārmeklētu teritoriju. Šodien zēna meklēšana turpinās sākot ar Dubeņu apkārtni.

Policija lūdz atsaukties aculieciniekus

Valsts policija lūdz atsaukties visas personas, kuras 1.jūlijā pārvietojušās pa Bārtas-Rucavas ceļu Grobiņas novadā un, iespējams, redzējušas Ivanam Berladinam līdzīgu zēnu. Ivans varēja atrasties ceļa malā abās ceļa pusēs vai autobusu pieturvietās.

Zēns bija ģērbts zilā jakā ar galvā uzvilktu kapuci un baltu zīmējumu jakas priekšpusē, un tumšas krāsas sporta biksēs. Zēnam bija basas kājas, kas apautas sandalēs. Zem jakas vilkts iespējams sarkans krekliņš ar Makvīna zīmējumu priekšpusē.

Valsts policija aicina iedzīvotājus ar šādu informāciju atsaukties e-pasta adresē puikaliepaja@iem.gov.lv vai zvanot pa tālruņa numuru 116000.

Iesaistīti plaši spēki

Ivana meklēšanā iesaistīti plaši spēki un kopumā iepriekšējās nedēļas izskaņā, no 7.jūlija, Ivana Berladina meklēšanā katru dienu iesaistījās ap 260 pieredzējuši speciālisti no Valsts policijas, Liepājas pilsētas pašvaldības policijas, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī brīvprātīgo organizācijas bezvests.lv. Kopš Ivana meklēšanas pasākumos izmantotas citas metodes, Valsts policija ar Jūras spēku mācību centra karavīru iesaisti un sniegto atbalstu, koordinēja speciālistu darbības izveidotajā meklēšanas vadības centrā.

Iesaistītie spēki no jauna pārmeklēja Liepāju un tās apkārtni, izmantojot arī speciālos līdzekļus – Nacionālo bruņoto spēku helikopteru, laivas, kā arī, pēc nepieciešamības piesaistot ūdenslīdējus. Arī Aleksandra Fominska vadītā brīvprātīgo organizācija bezvests.lv sniedza nozīmīgu palīdzību Ivana meklēšanā, tajā iesaistot profesionālu apmācītu meklētāju grupu, kā arī sniedza nenovērtējamu atbalstu ar speciālu tehniku, kas ļāva meklētājiem pārbaudīt šauras, dziļas, arī ar ūdeni piepildītas vietas, kur citādi piekļūt nav iespējams. Tādējādi Liepājā un tās apkārtnē bija iespējams pārmeklēt aizdomīgas akas, notekvadus, barakas, fortus un citas nedrošas un grūti pieejamas vietas. Visi meklēšanā iesaistītie spēki deva nozīmīgu ieguldījumu zēna meklēšanas pasākumos, par ko Valsts policija izsaka lielu pateicību. Tāpat Valsts policija pasakās ikvienam iedzīvotājam, kurš sniedzis savu devumu bērna meklēšanā – tas ir nenovērtējami.

Paralēli atkārtotai Liepājas un tās apkārtnes pārmeklēšanai, trīs dienu laikā Valsts policijas izmeklētāji, aptaujājot, ieguvuši informāciju no aptuveni 200 iedzīvotājiem Liepājā un tās apkārtnē. Tāpat šo dienu laikā vairāk nekā 160 iedzīvotāji aktīvi informējuši Valsts policiju, ne tikai sūtot informāciju speciāli Ivana meklēšanai izveidotajā e-pastā puikaliepaja@iem.gov.lv, bet arī zvanot pa tālruņiem 116000 un 110. Valsts policijas amatpersonas šo informāciju 24 stundu režīmā nepārtraukti analizēja un pārbaudīja, uz to attiecīgi reaģējot.

Tāpat, meklējot kādu pavedienu bezvēsts pazudušā Ivana lietā, svētdien, kopā ar brīvprātīgajiem tika pārmeklēts Liepājas atkritumu poligons, kopumā pārbaudot 12 tonnas atkritumu, kas ievesti poligonā kopš 1.jūlija.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. Kur tad visi mūsu ekstrasensi. Vai tešām neviens nespēj palīdzēt….

 2. Ārprāts, ārprāts. ārprāts! Es cerēju, tik ļoti cerēju, ka mazo puisīti atradīs dzīvu. Kaut galīgi novāŗgušu, bet dzīvu. Asaras birst aumaļām kaut bērniņš svešs. Briesmīgi. Pasaku godīgi, ja tā mātīte gadītos tagad blakus, laikam, gabalos saplosītu to ma itu. Tādai tikai mūža ieslodzījumu, to to viņa izdarīja tīšām – ar savu bezatbildību, ar savām rokām aizsūtīja savu bērnu nāvē.
  Lai mazajam puisītim gaišs ceļš tai tālajā pasaulē!

 3. Žēl, ka tāds iznākums – mātītei viena klapata no kala nost, bet vai tiešām tajā Dubeņu pieturā neviens atbraucējs neievēroja mazo svešo zēnu vienu pašu un nevarēja painteresēties, kur viņam jātiek? Ja pat videokamerā redzams, ka viņš juties samulsis, satraukts?

 4. Sirds sāp,dzirdot TV paziņojumu par bērniņa bojā eju meža brikšņos.Tāda vienaldzība,varbūt aklums novedis pie nelaimes.Vai Dubeņos neviens nemanīja puisēnu,kas klīst? Satiksmes autobusos ir uzstādītas kameras,ar to vajadzēja sākt…..

 5. Nanija anna segleniece Atbildēt

  Ja redzet mazo 5.gadīgo ivanu zvanat uz redzamo talruni 116000 vai 110

 6. Vai tad neviens neredzēja mazu zēnu vienu pašu izkāpjot tajos Dubeņos? Arī šoferis varēja painteresēties pie kā brauc Ivans.Kur tik vēlu sāka pētīt video,vesela nedēļa pagājusi?Pašā sākumā sataisījuši haotisku teātri un bez rezultātiem,protams lielāka vaina guļas uz vecāku pleciem.

 7. Loģiski,ka tev nav tīra lieta. Man pašai ir piecgandieks. Un nevar būt ka puika nemāk savu vārdu pateikt vai mammas un tēta vai rajonu kir dzīvo. Kāpēc cilvēki tik vienaldzīgi skatījušies kā tas puika viens pats staigā un braukā ar sabiedrisko? Un puika tak arī var pieiet un pateikt pieaugušajam, ka ir apmaldījies. Tur nav tīrs, tiešām jāsāk meklēt puiku viņa paša mājās. Un vēl, mātei zila acss, puika pazudis utt. Nu tas vien jau ir aizdomīgi.

 8. Nopietni? No sandales fragmenta??? Vai jūs maz apjēdzat cik bērniem varētu būt tādas sandales? ja ņem vērā, ka vecāki diezin vai būs iepirkušies kādā specializētā veikalā. Es saprotu, ka jāķeras pie katra salmiņa … bet …

 9. Visu cienju visiem, kas mekle… bet 5 gadi zenam un viens pats parvietojas ar sabiedriko transportu! par to vien tos vecakus cietuma butu jaieliek. + kaiminjus, kuri tagad ir shokaa un stasta, cik ljoti nelabveliga gjimene!!!Kur bija, kad mazs berns guleja kapnjutelpa???? ljoti negribas ticet, ka nebutu gadijies kads lidzjutigs cilveks, ja berns patiesam butu apmaldijies un nebutu spejigs atgriezties majas. iespejams, ka labak ir sakt meklet majas un njemt pie dziesmas mati, kurai pat asara nenobirst interviju laika. jebkura cita mate butu histerija.

 10. Kapēc nemeklē autobusa šoferi?

 11. Varbūt kāda cita bērna sandales fragments? Vienkārši, kļūst jau smieklīgi. Izskatās, ka kāds te muļķo, un aiz muguras tautai – smejas, cik cilvēki ir lētticīgi. Nu kaut vai tas- cik tad lieli tie Dubeņi, ja neviens pats cilvēks viņu tajos Dubeņos nav redzējis, kas tur- izmiruši visi, vai? Es neticu. Ja viņš tur būtu aizbraucis nepareizi, tad viņš kaut kur būtu tajā laikā, staigātu, grozītos, ietu veikalā, stāvētu pieturā, nesaprazdams svešā vietā, kur lai iet, un – raudātu. Bet, ja nekur nav, un neviens nav redzējis, tad fragments no sandales nebija viņa.

  • Pēc bildēm google maps spriežot, tie Dubeņi ir visai brangs ciemats, nav nekāda čuhņa, kur būtu pusotras mājas meža vidū. Ir bijusi īpaši neveiksmīga apstākļu sakritība, ka tas puika nav kādam Dubeņos prasījis palīdzību, saprotot, ka apmaldījies.

 12. Sandeles arī var būt kādam citam puikam nu tak kurpes pārdod vairumos

 13. Kad un cikos tas bijis, ka braucis ar 904 maršruta autobusu. Varbūt tā nav konfidenciālā info un mēs, kuri regulāri izmantojam šo autobusu, varam mēģināt kaut ko atcerēties, ne tā?

 14. Kā var videonovērošanā redzēt tikai sandales fragmentu??? Ko viņi kājas filmē?

 15. Man nu nekādi navsaprotams ka 5 gadīgs bērns var izdzīvot do laiku, vins braukā ar businiem tātad viņam ir nauda biļetei, vai vins brauc pa velti? Bērnam vajag ēst dzert tādas viņam jaiet veikalos vai jāsāk ubagot? Bērnam vajag kur gulet Ok kāpņu telpas, bet ja bērns nekad nav klaiņojis vins negules kāpņu telpas, tātad vai nu cilvēki ir tik vienaldzīgi , ieraugot šādu mazuli vienu, vai nu vins nemaz neklaiņo…., man viedoklis ir tomēr atgriezties pie vecākiem, jo ka māte zina ka bērns no mājas izgāja 8:30 no rita , ja viņa saka, ka bērnu redzēja vakara , kad vins gaja gulet, bet pati mājas nenakšņoja, tad viņa saka , ka domāja – bērns pie vecmammas- nepazvanīja, jo telefons izlādējies! Un neaizgāja parbaudit?‍♀️ Lūk ir ko padomāt, …

 16. Vai mēs tiešām esam tik vienaldzīga tauta, ka redzot vienu pašu pārvietojoties mazu bērnu, neviens pat neaizdomājās, kur ir vecāki?

 17. Domāju, ka zēns nav bijis viens! Viens būdams emocionāli būtu licis nojaust autobusa pasažieriem, ka ir nonācis svešā vietā. Vēl jāpaintresējas par autobusa vadītāju…?!

 18. Bet …
  varbūt viņš ar kādu jau brauca kopā, tāpēc neviens nav redzējis puiku vienu.

 19. Bērni mēdz būt dažādi.Audzini pēc labākajiem uzskatiem,bet ja bērns ir ietekmējams un redzēji kā to dara citi puišeļi.Tad nevar vainot tikai māti.Tāda sajūta ,ka komentārus raksta bezbērnu cilvēki…5 gados bērni ir ļoti aktīvi.It kā ir jau saprašana,bet tajā pašā laikā nav un nezin ko savā galviņā sadomā.

 20. vecāku radi piegādā viltus ziņas? lai slēptu ko citu?

 21. Kā ir iespējams, ka piecgadīgs bērns brauc VIENS ar autobusu un NEVIENS nepainteresējas,kur ir viņa vecāki! Vai šoferiem Latvijā nav jāredz situācija transportlīdzeklī?

  • Nekur nav teikts, ka brauca viens – pēc zandales nekādi nepateiksi… Turklāt, liekot vērā to, ka viņš ir dzīvojies apkārt viens, diezin vai nesaprastu, ka autobuss nav riktīgais…

  • Autobusa šoferim ir noteikts laiks kāda jāaizbrauc no punkta A līdz punktam Z, un viņam nav laika pārbaudīt visus autobusa pasažierus. Un to bērnu veda sestdien, neviens vēl nezināja ka bērns ir pazudis. ?

 22. Hm ….un ko domā Dubeņos dzīvojošie? Vai tad nav manījuši mazu zēnu? Ceru , ka bērns nav iestidzis kādā slīkšnā vai iekritis dziļā bedrē .

 23. Ak Dievs! Viņu meklē visa Latvija,bet vinš vazājas apkārt!
  To māti vajadzētu sodīt par bezatbildīgu attieksmi pret bērna audzināšanu un par morālo uzvedību.

  • kas met akmeni?? Esi bez grēka? 😀 Tas “sodīt par morālu uzvedību” iespārda! 😀 Nepīpē tik stipru!!

   • Un jums liekas ka 5gadīgam bērnam ir jā azājas apkārt bez vecākiem pa pilsētu ?

    • Puika radis klaiņot, tik šoreiz aizbraucis un nezin kā atpakaļ atbraukt. Iet kur acis rāda, kamēr spēks bija, tad apsēdās zem krūma un aizmiga bet odi dara savu. Ne ēdis, ne dzēris. Ja puiku atradīs mirušu, mātei kriminālatbildība garantēta, labāk lai neatrod, būs bezvēsts prombūtne. Nevajadzēja laiku tērēt pa Liepāju bet ieskatīties manos komentāros, es uzreiz teicu ka puika ir mežā.

Draugiem Facebook Twitter Google+