Latvijā
Sabiedrība

Pāvesta vadītajai misei Aglonā reģistrējušies 31 902 cilvēki3


Pāvests Francisks Latviju apmeklēs 2018.gada 24. septembrī.
Pāvests Francisks Latviju apmeklēs 2018.gada 24. septembrī.
Foto – LETA/EPA

24. septembrī gaidāmajai pāvesta Franciska svētajai misei Aglonā reģistrējušies jau 31 902 cilvēki no Latvijas un ārvalstīm, portālu LA.lv informēja Latvijas Romas katoļu Baznīcas informācijas centrs.

Elektroniski mājas lapā www.pavestsLatvija2018.lv reģistrējās 14 845 cilvēki, savukārt katoļu draudzēs – 17 057.

Visvairāk cilvēku ir reģistrējies Rēzeknes-Aglonas diecēzē – 16 697 cilvēki. Rīgas arhidiecēzē ir reģistrējušies 10 255 cilvēki, Jelgavas diecēzē – 3350, bet Liepājas diecēzē – 681.

Reģistrējušies ir arī 919 cilvēki no ārvalstīm. Viņu vidū visvairāk ir ciemiņu no Baltkrievijas, bet tāpat arī no Krievijas, Polijas, Lietuvas un citām valstīm.

Kā jau iepriekš ziņots, 22. – 25. septembrī Baltijas valstīs viesosies pāvests Francisks. 24. septembrī viņš ieradīsies Latvijā, kur viens no centrālajiem un visplašāk apmeklētajiem notikumiem būs svētā mise Aglonas bazilikas laukumā.

Pāvests Francisks Rīgā ieradīsies 24.septembrī, viņa sagaidīšanas ceremonija notiks pie Rīgas pils. Pēc tam pāvests tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Latvijas augstākajām amatpersonām un sabiedrības pārstāvjiem. Tam sekos ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa un ekumēniska tikšanās Rīgas domā, kur paredzēta arī pāvesta Franciska uzruna.

Pāvests Rīgā apmeklēs arī Rīgas Svētā Jēkaba katedrāli. Pirms došanās uz Aglonu pāvests pusdienos ar bīskapiem.

Aglonas bazilikā norisināsies svētā mise, kurā plānota Franciska homīlija. Pāvesta vizīti noslēgs atvadīšanās ceremonija.

Ieejas kartes Svētās Mises dalībnieki varēs saņemt no 9.septembra.

LA.lv