×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2015
Drukāt

Pāvests Francisks: vārda brīvībai ir robežas (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks pirms ierašanās vizītē Filipīnās paziņojis, ka vārda brīvībai ir robežas un ka nevienam nav tiesību smieties par otra cilvēka reliģiskajiem uzskatiem, ziņo laikraksta “The Guardian” interneta vietne.

“Vārda brīvība ir cilvēktiesību pamats, taču katrai reliģijai ir gods,” spriedis pavēsts. Žurnālistu lūgts komentēt pagājuša nedēļā notikušo uzbrukumu Francijas satīras žurnāla “Charlie Hebdo” redakcijai, kurā tika nogalināti 12 cilvēki, pāvests sacīja: “Nevienam nav tiesību reliģijas vārdā uzsākt karu vai nogalināt. Taču neviens nevar provocēt, aizskart cita cilvēka ticību, smieties par ticību. Pastāv robežas. Katrai reliģijai ir savs gods, un arī vārda brīvībai ir robežas.”

Britu laikraksta interneta vietne ziņo, ka pāvests, pamājot sava palīga Alberto Gasparri, kurš organizē Franciska vizītes, virzienā sacījis: “Ja mans labais draugs doktors Gaspari manai mātei veltītu lamu vārdu, viņam būtu jārēķinās ar dunku. Tas būtu normāli. Jūs nedrīkstat provocēt, aizskart un ņirgāties.” Pāvests atzīmēja, ka runas brīvībai ir arī pienākums iestāties par “kopējo labumu”.

Pāvests Francisks, kurš Āziju ir pasludinājis par vienu no sava pontifikāta prioritātēm, vakar ieradās “katoliskākajā” šī kontineta valstī Filipīnās. Raidsabiedrības “CNN” interneta vietne norāda, ka 80 procenti no valsts iedzīvotājiem ir katoļi. Franciska ierašanās Filipīnās bija ļoti gaidīta. Pāvesta ierašanās dēļ daudzās valsts iestādēs un privātajos uzņēmumos tika noteikta brīvdiena.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Pāvestam ir pilnīga taisnība! To, ka vārda brīvībai ir robežas un ka ir jāievēro parasti morāles likumi, ko liberālā Eiropa ir aizmirsusi. Un tagad visi vaimanā par sekām. Var tikai piekrist vispārcilvēciskajai normai, ka:”Jūs nedrīkstat, provocēt, ņirgāties, aizskart cita cilvēka ticību, smieties par ticību”, tā teica pāvests, atbildot uz žurnālistu jautājumiem par notikumiem Francijā.

 2. Rakstnieka Azimova izdomātie trīs robotiem domātie likumi.
  Robots nedrīkst savainot cilvēku vai arī ar bezdarbību pakļaut cilvēku savainojumiem.
  Robotam jāklausa pavēlēm, ko dod cilvēki, izņemot gadījumus, kad pavēles ir pretrunā ar pirmo likumu.
  Robotam jāaizsargā pašam sava eksistence, ja vien tas nav pretrunā ar pirmo un otro likumu.
  Īstenībā, trīs likumi, kas būtu jāievēro labiem cilvēkiem:
  1) Cilvēks nedrīksts ievainot citu cilvēku vai ar savu bezdarbību pieļaut, ka cits cilvēks savainojas;
  2) Cilvēkam jāklausa citi cilvēki, izņemot gadījumus, ja viņu teiktais ir pretrunā ar pirmo likumu;
  3) Cilvēkam jārūpējas par sevi, ja vien tas nav pretrunā ar pirmajiem diviem likumiem.
  Tieši to godājamais pāvesta arī gribēja pateikt. Vairākuma apziņā vārda brīvība likvidē otro likumu.

Draugiem Facebook Twitter Google+