×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. decembris, 2012
Drukāt

Pāvests mudina Sitijas finansistus lēmumus balstīt Bībelē

Kristīgajiem finanšu un politikas pasaules līderiem savus lēmumus vajadzētu balstīt Bībelē, mudina pāvests Benedikts XVI, uzskatus šajā jautājumā izklāstot laikraksta “Financial Times” ievadrakstā, kas katoļu baznīcas virsganam ir visai neierasts solis.

“Evaņģēlijā kristieši smeļas iedvesmu ikdienas dzīvei un dalībai pasaulīgās lietās – vai tās būtu parlamenta palātas, vai birža,” pāvests norāda publikācijā, kuru viņam lūdzis uzrakstīt Londonas laikraksts un kuru izplatījis arī Vatikāna preses birojs. “Kristiešiem nevajadzētu novērsties no pasaules, viņiem tajā ir jāiesaistās,” raksta Benedikts. Tomēr viņš brīdina Londonas finanšu centru Sitiju, atgādinot, ka arī pats Jēzus Kristus mudinājis sargāties no “nerimstošās dzīšanās pēc bagātības”.
Pāvests pieminējis divus tematus, kas ir tuvi viņa sirdij – nepieciešamību pēc augstākas morāles finanšu pasaulē un pēc likumiem, kas ciena kristīgo ētiku. “Kad kristieši atsakās klanīties šodienas viltus dieviem, tas nenotiek novecojušā pasaules uzskata dēļ,” raksta Benedikts. “Drīzāk tas ir tāpēc, ka viņi ir brīvi no ideoloģijas ierobežojumiem un viņus iedvesmo cilvēka likteņa cildenā vīzija, ka viņi nevar slepeni vienoties ar jebko, kas to apdraud.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+