×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. decembris, 2013
Drukāt

Pavļuts prasa Ušakovam skaidrot RS vēlmi jaukties mobilo pakalpojumu tirgū (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pienākumu izpildītājs Daniels Pavļuts ceturtdien nosūtījis vēstuli Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (SC), aicinot skaidrot pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” ieceri iesaistīties mobilo pakalpojumu tirgū, portālu “LA.lv” informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM)

Ministrs uzskata, ka “Rīgas satiksmes” iecerētā iesaistīšanās komercdarbībā, dibinot jaunu uzņēmumu un veidojot savu norēķinu sistēmu par autostāvvietu izmantošanu Rīgā ar īsziņu un interneta starpniecību, ir nepamatota un šāds solis kropļos elektronisko un mobilo pakalpojumu tirgu.

“Rīgas domes kapitālsabiedrība vēl pavisam nesen bija iecerējusi pildīt pudelēs ūdeni un to pārdot. Pēc ieguldītiem vairāk nekā 100 000 latu projekts tomēr tika apturēts. Tagad vēl viena Rīgas domes kapitālsabiedrība izdomājusi jaunu biznesa projektu, lai no tirgus izspiestu veiksmīgu un inovatīvu Latvijas uzņēmumu, kurš pats izstrādājis, attīstījis un ieviesis tirgū cilvēkiem ērtu un kvalitatīvu risinājumu “Mobilly”. Šobrīd nav redzami nekādi iemesli vai attaisnojumi, lai Rīgas domes dāsni subsidētā „Rīgas satiksme” jauktos šajā tirgū, turklāt, visticamāk, šim mērķim tērējot ievērojamus nodokļu maksātāju līdzekļus,” norāda Pavļuts.

VARAM skaidro, ka publiskas personas mērķis, dibinot valsts kapitālsabiedrību, ir nodrošināt no valsts funkcijas izrietošu pakalpojumu iedzīvotājiem, ko nevar vai to nav finansiāli izdevīgi darīt privātam komersantam. Arī Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departaments ir norādījis, ka valsts ekonomiska interese ir attīstīt privātā kapitāla darbību Latvijas tautsaimniecības attīstības interesēs, vienlaikus sašaurināt darbību, ko valsts un pašvaldības veic kā komersanti.

Kā ziņots, attīstot e-talona elektronisko norēķinu sistēmu, pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” uz tā bāzes izveidojusi jaunu sistēmu norēķiniem par autostāvvietu izmantošanu Rīgā ar īsziņu un interneta starpniecību. “Rīgas satiksme” ir izveidojusi jaunu sistēmu, kas uzņēmumam ir ekonomiski izdevīgāka, taču norēķināšanās kārtība par autostāvvietām esošajiem klientiem nemainīsies, jo sadarbība ar “Mobilly” turpināšoties, skaidroja “Rīgas satiksmē”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Mani gan vairāk uztrauc tas, ka ne visos RS automātos var noreiķināties ar cash kas ir ļoti nepatīkami un apgrūtinoši un pārkāpj manas tiesības uz privātumu. Savukārt man kā lietotājam vairāk intersē, lai pakalpojums būtu lētāks un ērtāks. Ja tā padomā, ja RS ir produkta radītājs, tad Mobility ir lieks starpposms starp pārdevēju un mani, ko var definēt kā Parazītu, līdzīgi kā augļotāju bankas, kas sadārdzina produkta cenu. Manuprāt, RS solis pašiem iekasēt samaksu par savu pakalpojumu elektroniski ir tikai saprātīgs un ekonomiski pamatots solis. Protams gribētos, lai arī stāvietās būtu atlaides rīdziniekim. Pavļuta sašutumu var izskaidrot tikai ar personīgu ieintresētību un to, ka Mobilitī īpašnieki ir tuvi viņa radinieki, nevis kā kaut kādu godīguma izpausmi – vienkārša cīna par vietu pie siles savējiem.

  2. Pavļuts jau Ušakovu neuzveiks! Lembergu,Loginovu un Ušakovu neviens nenoliks pie vietas!

  3. Iejaukšanās privātā radaru biznesā izmaksāja lielus nodokļu maksātāju līdzekļus un asiņainas avārijas uz ceļiem.

  4. liekas būtiskāks ir jautājums par sabiedriskā transporta biļetēm ārpus Rīgas dzīvojošiem

Draugiem Facebook Twitter Google+