Latvijā
Kriminālziņas

Pazīstams bērnu ķirurgs piepelnās, izrakstot psihotropās vielas 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock

Pazīstamais bērnu ķirurgs Juris Šveklis, kurš strādā gan Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, gan pieņem “Veselības centrā 4” un arī Rīgas 1.slimnīcā, līdzās saviem ārsta pienākumiem par nelielu samaksu izraksta arī psihotropo vielu receptes, par ko draud kriminālatbildība, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.

Žurnālistu īstenotajā eksperimentā ārsts Šveklis kādam nepazīstamam cilvēkam, nemaz neiztaujājot, kas viņam kaiš, izrakstījis psihotropās vielas “Xanax” recepti, pieņemot par to 15 eiro lielu samaksu.

Raidījums ziņo, ka ārsta uzticība panākta ar speciālu paroli, vārdu “Sandija”, ko zina recepšu pircēji un kas tiek izmantots šādos nelikumīgos darījumos. Turklāt raidījuma rīcībā ir informācija, ka ārsts to darījis regulāri – ilgāk nekā gadu.

“Xanax” ir psihotropā viela, kas domāta stresa noņemšanai, un tās aprite tiek stingri regulēta, jo zāles izraisa atkarību. “Xanax” recepte ir rozā, nevis zilā krāsā, kas arī norāda uz stingro kārtību. Par šāda veida darbību ir paredzēta kriminālatbildība un kā maksimālais sods noteikts brīvības atņemšana uz trim gadiem.

Pats ārsts, sazvanīts pēc eksperimenta, noliedza, ka jebkad būtu tā darījis.

Saistītie raksti
LA.lv