×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
28. novembris, 2016
Drukāt

Pazīstams bērnu ķirurgs piepelnās, izrakstot psihotropās vielas (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Pazīstamais bērnu ķirurgs Juris Šveklis, kurš strādā gan Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, gan pieņem “Veselības centrā 4” un arī Rīgas 1.slimnīcā, līdzās saviem ārsta pienākumiem par nelielu samaksu izraksta arī psihotropo vielu receptes, par ko draud kriminālatbildība, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.

Žurnālistu īstenotajā eksperimentā ārsts Šveklis kādam nepazīstamam cilvēkam, nemaz neiztaujājot, kas viņam kaiš, izrakstījis psihotropās vielas “Xanax” recepti, pieņemot par to 15 eiro lielu samaksu.

Raidījums ziņo, ka ārsta uzticība panākta ar speciālu paroli, vārdu “Sandija”, ko zina recepšu pircēji un kas tiek izmantots šādos nelikumīgos darījumos. Turklāt raidījuma rīcībā ir informācija, ka ārsts to darījis regulāri – ilgāk nekā gadu.

“Xanax” ir psihotropā viela, kas domāta stresa noņemšanai, un tās aprite tiek stingri regulēta, jo zāles izraisa atkarību. “Xanax” recepte ir rozā, nevis zilā krāsā, kas arī norāda uz stingro kārtību. Par šāda veida darbību ir paredzēta kriminālatbildība un kā maksimālais sods noteikts brīvības atņemšana uz trim gadiem.

Pats ārsts, sazvanīts pēc eksperimenta, noliedza, ka jebkad būtu tā darījis.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Komandas cilvēki, jau no likuma nebaidās.

 2. Likums “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem”
  .
  I nodaļa
  Vispārīgie noteikumi
  .
  7. pants. Nepublicējamā informācija

  AIZLIEGTS publicēt informāciju, kas ir valsts noslēpums vai cits ar likumu speciāli aizsargāts noslēpums.

  AIZLIEGTS publicēt informāciju, kas aicina uz vardarbību un pastāvošās iekārtas gāšanu, propagandē karu, cietsirdību, rasu, nacionālo vai reliģisko pārākumu un neiecietību, kūda uz citu noziegumu izdarīšanu.

  AIZLIEGTS publicēt pirmstiesas izmeklēšanas materiālus bez prokurora vai izmeklētāja rakstveida atļaujas. Aizliegta tādu materiālu publicēšana, kuri pārkāpj nevainīguma prezumpciju.

  AIZLIEGTA un saskaņā ar likumu tiek sodīta masu informācijas līdzekļu izmantošana, lai iejauktos personu personiskajā dzīvē.

  AIZLIEGTS publicēt informāciju, kura aizskar fizisko un juridisko personu godu un cieņu un ceļ tam neslavu.

  AIZLIEGTS publicēt personu korespondences, telefonsarunu un telegrāfisko ziņojumu saturu bez adresāta un autora vai viņu mantinieku piekrišanas.

  AIZLIEGTS publicēt komercnoslēpumus un patentu noslēpumus bez to īpašnieka piekrišanas.
  .
  V nodaļa
  Atbildība par šā likuma pārkāpšanu
  .
  27. pants. Atbildības pamati

  Par šā likuma 7.pantā noteiktās informācijas publicēšanu vainīgās personas atbild Latvijas Republikas likumos noteiktajā kārtībā.

  28. pants. Kaitējuma atlīdzināšana

  Kaitējums, arī morālais kaitējums, ko masu informācijas līdzeklis nodarījis fiziskajai vai juridiskajai personai, sniedzot nepatiesas ziņas, ceļot neslavu un aizskarot tās godu un cieņu, publicējot ziņas un informāciju, kuru publikācija aizliegta ar likumu, masu informācijas līdzeklim jāatlīdzina šai personai Latvijas Republikas likumos noteiktajā kārtībā.

  ===========
  ===========

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  • Jus laikām esat radinieki)))
   Cietums un viss!!!!
   Praktizēt kā arsts viņš nevār!!!!!!!!

   • Ko tu te murgo, nožēlojami analfabētiskā “sintija”?!?

    tu patiešām neesi spējīga apjēgt, ka personīgi manā viedoklī ir TIKAI un VIENĪGI citēti likuma nosacījumi – NEVIS komentēta konkrētā situācija vai (pat) tajā iesaistītie personāži?

    Nu, patiešām – MUĻĶU zeme, bez komentāriem. ;)))

 3. dakterim maizitei naudiņas nebija:)

Draugiem Facebook Twitter Google+