Latvijā
Novados

Pēc 21 gada Liepājā jauns mērs. Uldis Sesks zaudē krēslu1


Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks saņem pateicības ziedus par mēra amatā nostrādātajiem gadiem Liepājas domes ārkārtas sēdes laikā, kurā vēlēs jaunu pilsētas mēru.
Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks saņem pateicības ziedus par mēra amatā nostrādātajiem gadiem Liepājas domes ārkārtas sēdes laikā, kurā vēlēs jaunu pilsētas mēru.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Par jauno Liepājas domes priekšsēdētāju ceturtdien ārkārtas domes sēdē ievēlēts deputāts Jānis Vilnītis (LRA).

Viņš nomainījis 21 gadu šajā amatā pavadījušo Uldi Sesku (Liepājas partija).

Vilnītis bija vienīgais kandidāts uz mēra amatu. Viņš ievēlēts ar 11 balsīm “par” un trīs balsīm “pret”.

Jaunais Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis saņem ziedus pēc ievēlēšanas amatā Liepājas domes ārkārtas sēdes laikā.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Jauna mēra ievēlēšana bija nepieciešama, jo Sesks saskaņā ar iepriekš panākto vienošanos ar Latvijas Reģionu apvienības (LRA) deputātiem paziņoja par atkāpšanos no amata, un tamdēļ tika sasaukta ārkārtas sēde jauna pilsētas vadītāja ievēlēšanai.

Sesks pauda cerību, ka arī turpmāk tiks saglabātas vērtības, kuras savā darbā godā turējis viņš – lai pilsēta būtu latviska, atvērta, rietumnieciska, tajā valdītu saticība.

Bijušais mērs arī pateicās par kopīgo darbu kolēģiem, ar kuriem strādājis 21 gadu. Viņš arī teica, ka esot domājis par amata pamešanu arī iepriekš, vēl pirms pēdējām pašvaldību vēlēšanām.

Pēc Seska runas zālē esošie piecēlās kājās un veltīja viņam aplausus.

Lai arī mēra nomaiņa tika apsolīta uzreiz pēc pašvaldību vēlēšanām, šoruden puses, īpaši Seska “nometne”, par izmaiņām runāja nelabprāt, brīžiem raisot runas, ka solītās izmaiņas varētu arī nenotikt.

Jau ziņots, ka 2017.gada jūnijā, izveidojot Liepājas domē koalīciju, kurā strādā seši no Liepājas partijas un pieci no LRA ievēlētie deputāti, tika panākta vienošanās, ka LRA sākotnēji Liepājas mēra amatā atbalstīs līdzšinējo domes priekšsēdētāju Sesku. Savukārt šā gada rudenī būs jauns balsojums un par mēru tiks ievēlēts LRA kandidāts.

Vilnītis iepriekš apliecināja, ka ir gatavs ieņemt Liepājas mēra amatu. “Spēks man ir. Tas, kas ir solīts, tas ir jādara. Esmu tam gatavojies, noliekot malā visus citus pienākumus. Esmu atstājis amatus gan Tirdzniecības un rūpniecības kamerā, gan “Liepājas Papīrā”. Pēdējais, ko septembra vidū atstāju, bija “Liepājas Papīra” valdes priekšsēdētāja un meitas uzņēmuma “LP fabrika” valdes priekšsēdētāja amats,” iepriekš sacīja Vilnītis.

Pēc ievēlēšanas J.Vilnītis pateicās par balsojumu un par iespēju vadīt Liepāju, ko mīl. Viņš arī pateicās U.Seskam par nepilnos 22 gados paveikto. Šo varas maiņu viņš nosauca par īpašu, jo tā notiek īpašā laikā – Latvijas simtgadē.

Par Vilnīša teikto pēc ievēlēšanas raksta portāls liepajniekiem.lv.

Kā vienu no galvenajiem izaicinājumiem viņš redz cilvēku saliedēšanu, ka arī nosargāt Liepājas un liepājnieku vērtības un īpašo smeķi. Īpašu uzmanību J.Vilnītis veltīšot izglītībai.

J.Vilnītis pēc sēdes uzsvēra, ka ir turēts dotais vārds.

Viņš solīja, ka revolūcijas nebūs, bet gaidāmas jaunas vēsmas.

Pamatā plānots turpināt iesāktos darbus. Viņš uzsver, ka pašvaldības darbiniekiem nav jābaidās, ka varētu tikt atlaisti, turklāt viņš arī gribot strādāt komandā ar U.Sesku, kuram ir liela pieredze šajā darbā. Tuvāko komandu viņš plāno sākt veidot jau rīt.

Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Sesks pēc mēra amata atstāšanas pievērsīsies pilsētas stratēģiskajai plānošanai

Līdzšinējais Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (“Liepājas partija”) pēc plānotās mēra amata atstāšanas iecerējis nodarboties ar pilsētas stratēģisko plānošanu, ceturtdien intervijā “Rietumu radio” atklāja Sesks.

Ilggadējais pilsētas mērs stāstīja, ka jau 2016.gadā plānojis noslēgt pašvaldības priekšsēdētāja karjeru un nodoties citiem izaicinājumiem. Viņš pauda, viens no šiem izaicinājumiem būs pilsētas stratēģiskā plānošana, sīkākās detaļās neiedziļinoties.

Sesks uzsvēra, ka tic Liepājas potenciālam un iespējām sasniegt augstus mērķus. Pēc viņa paustā, Liepājā ielikti ļoti labi pamati, lai tā gūtu jaunas uzvaras pasaules mērogā. “Rūpniecības, ostas, tūrisma, kultūras un sporta attīstība – mums ir ļoti daudz priekšnoteikumu, lai sasniegtu augstākos mērķus, kādi vien sasniedzami šāda līmeņa pilsētā,” sacīja Sesks.

Atskatoties uz mēra pienākumu pildīšanu 21 gada garumā, Sesks klāstīja, ka problēmas, kuras jārisina šodien, ir daudz vienkāršākas par problēmām, ar kurām Liepāja saskārās, Seskam mēra gaitas uzsākot. “Toreiz bija liels finanšu trūkums, ekonomika bruka,” viņš sacīja, atminoties, ka pilsētā naktīs tika izslēgts apgaismojums, bija problēmas ar siltumapgādi, ūdens un elektrības rēķiniem.

Viņš pauda, ka Liepājas industriālajos parkos katru pusgadu attīstās jaunas ražotnes, kas dod darba vietas. “Tas ir viens no būtiskākajiem momentiem, ko solīju pirmajā intervijā 1997.gadā, kad mani ievēlēja par pašvaldības vadītāju,” atminējās Sesks, piebilstot, ka jaunradītās darba vietas ir modernas un ar augstu pievienoto vērtību.

Tāpat viņš pozitīvi vērtēja Liepājas ostas rādītājus. Pēc Seska paustā, Liepājas osta šogad sasniegs vēsturiski augstākos rādītājus, pateicoties infrastruktūras uzlabošanai un kanāla padziļināšanai.

Saistītie raksti

“Arī man kā liepājniekam ir svarīgi, lai Liepājā būtu ērta dzīves vide, lai būtu darbs, lai pilsēta paliktu arvien pieejamāka un šarmantais tūrisma un kultūras piedāvājumu klāsts tikai pieaugtu,” sacīja Sesks, uzsverot, ka Liepājas attīstība ar viņa aiziešanu nebeidzas.

LA.lv