Ekonomika
Auto un moto

Pēc auto sadursmes ar meža dzīvnieku jāšķiras no prāvām summām, liecina dati0

Publicitātes foto

Kā liecina “Swedbank” apdrošināšanas apkopotie dati, šogad par 10% pieaudzis vidējo zaudējumu apmērs par vienu KASKO apdrošināšanas gadījumu. To ietekmējis gan automašīnu rezerves detaļu, gan remonta darba izmaksu pieaugums.

Visbiežāk pie apdrošinātāja autovadītāji vērsušies, jo ir notikusi sadursme ar citu automašīnu (38% no visiem gadījumiem), un izmaksas par auto remontu šādos gadījumos ir vidēji 1230 eiro.

Būtiski zaudējumi rodas arī tiem autovadītājiem, kuru automašīnām ir nozagtas dažādas auto detaļas. Lai arī tie ir tikai 4% no visiem apdrošināšanas gadījumiem, tomēr izmaksas šādos gadījumos ir teju 2000 eiro.

Tāpat no ievērojamām summām nākas šķirties, lai salabotu auto pēc sadursmes ar meža dzīvnieku – šogad tie vidēji ir 1760 eiro (4% no visiem gadījumiem).

Trešdaļu no visiem šogad pieteiktajiem atlīdzības gadījumiem veido diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ko autovadītāji visbiežāk izmanto, ja ir radušies riepu bojājumi, problēmas iedarbināt auto vai ceļā salūzusi automašīna.

Nereti tehniskā palīdzība nepieciešama arī automašīnas atslēgu nozaudēšanas gadījumā vai arī gadījumos, kad atslēgas ir palikušas automašīna un durvis ir aizslēgušās. Šādos gadījumos vidējā izmaksātā atlīdzības summa ir 100 eiro.

Ja raugās, vai iedzīvotāji vairāk domā par auto apdrošināšanu, tādējādi sevi finansiāli pasargājot no neparedzētiem izdevumiem, tad “Swedbank” apkopotie dati rāda, ka iedzīvotāji šogad vairāk apdrošina 3 līdz 5 gadu vecas automašīnas, kā arī tās, kuru vērtība svārstās no 10 līdz 20 tūkstošiem eiro.

“Swedbank” riska apdrošināšanas atbalsta daļas vadītājs Dzintars Kalniņš norāda, ka gadu no gada ir redzams, ka KASKO polišu īpašnieku vidū visbiežāk pieteiktie apdrošināšanas gadījumi saistīti ar automašīnas bojājumiem,

Bojājumi gūti ne vien ceļu satiksmes negadījumu rezultātā, bet arī uzkrītot nolūzušam kokam, sniegam no mājas jumta un citām neparedzamām nelaimēm.

Vidējais zaudējumu apmērs ir aptuveni 900 eiro, un tam ir tendence pieaugt. Arī nesen veiktā iedzīvotāju aptauja atklāj, ka iedzīvotājus visbiežāk ir piemeklējušas dažādas likstas, kas saistītas tieši ar automašīnu (30%) – gan zādzības, gan auto negadījumi.

Pēc “Swedbank” pārstāvja teiktā, likumsakarīgi tieši auto apdrošināšana ir arī visbiežāk glābusi iedzīvotājus no neparedzētiem zaudējumiem – pusei (50%) no tiem, ko piemeklējušas ar automašīnu saistītas nelaimes, izdevumus segusi apdrošināšana.

Tāpēc auto īpašniekiem ir būtiski izvērtēt savas iespējas segt neparedzētus izdevumus par auto un nodrošināties pret riskiem, iegādājoties apdrošināšanas polisi, norāda Kalniņš.

LA.lv