Kultūra
Mūzika

Pēc Dziesmu un deju svētku biļetēm izveidojušās simtiem cilvēku garas rindas3

Foto-LETA

Šodien, 3.martā, vairākās vietās Rīgā un citviet Latvijā izveidojušās garas rindas pēc Dziesmu un deju svētku biļetēm, kuras varēs iegādāties no plkst.11.

Kā novēroja LETA, biļešu tirdzniecības vietā VEF Kultūras pilī ap plkst.10 rindā gaidīja daži simti cilvēku. Rinda meta lokus līdz pat nama ārdurvīm un atnākušie pieļāva, ka jaunpienācējiem ēkas iekšpusē vietas gaidīšanai vairs nepietiks.

VEF Kultūras pilī rinda veidojas kopš vakardienas plkst.16, kad gaidīšanu pēc biļetēm sākusi kāda kundze. Līdz plkst.23 rindā sastājušies aptuveni 20 cilvēki, kuri nakti pavadījuši, sildoties automašīnās, bet daži šādu nīkšanu un salšanu nav izturējuši, tāpēc aizgājuši prom.

Kultūras pilī rindu veido dažāda vecuma cilvēki. Starp pacietīgākajiem gaidītājiem ir arī kāda sieviete no Turcijas, kurai vīrs esot latvietis. Viņa rindā stāvot kopš vakardienas.

Tikmēr pie Dailes teātra kases pēc Dziesmu un deju svētku biļetēm stāv 150-200 cilvēku. Ap plkst.10 gaidītāji tika palūgti atstāt iekštelpas, lai tās varētu uzkopt. Pacietīgākā gaidītāja apgalvoja, ka biļetes gaida jau ilgāk nekā divas diennaktis – kopš ceturtdienas plkst.6.

Atšķirībā no VEF Kultūras pils, Dailes teātrī pēc nacionālo svētku biļetēm sanākuši pārsvarā vecāka gadagājuma ļaudis. Neskaitāmi cilvēki apgalvoja, ka plāno pirkt biļetes uz vairāk nekā vienu Dziesmu un deju svētku pasākumu.

Pie Dailes teātra ieradies arī kāds zemessargs no Zemessardzes 19.bataljona, kurš rindā stāvētājus cienā ar siltu tēju un cepumiem. Daudziem arī pašiem ir līdzi savi termosi un krēsli, kur apsēsties. Lielā gaidīšana pēc biļetēm šeit piesaistījusi arī dažādu mediju pārstāvju interesi.

Tikmēr tirdzniecības centrā “Spice” rindā pēc Dziesmu un deju svētku biļetēm gaida ap 120 cilvēku. Tur ļaudis pēc pašu iniciatīvas ieviesuši pierakstīšanos rindā, ar ko daži gan nav īsti apmierināti. Arī šajā vietā cilvēki pēc biļetēm gaidījuši jau naktī.

Kā novēroja LETA, Dziesmu un deju svētku biļešu kārotāju rinda izveidojusies arī Rīgas kongresu namā. Arī tur cilvēki rindā stāvēja jau naktī.

Kā internetā vēsta aculiecinieki, garas rindas pēc Dziesmu un deju svētku biļetēm izveidojušās arī citviet Latvijā. Vairākās vietās cilvēki pēc pašu iniciatīvas ieviesuši pierakstīšanos rindā un jaunpienācējiem tiek dalīti kārtas numuriņi.

Alūksnē pirmie cilvēki pēc Dziesmu un deju svētku biļetēm rindā pie vietējā kultūras nama iestājušies ap plkst.5. Līdz plkst.8 tur stāvējuši jau apmēram 30 cilvēki, bet stundā no plkst.8 līdz 9 rindas garums divkāršojies.

Kā pastāstīja aculieciniece, sākotnēji cilvēki gaidījuši ārā pie kultūras nama, sildoties ar līdzpaņemtiem plediem un šallēm, bet ap plkst.9 gaidītāji ielaisti iekštelpās.

Kā ziņots, šodien no plkst.11 “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā tirdzniecībā nonāks 95 230 biļetes uz 19 XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku maksas pasākumiem, aģentūru LETA informēja svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

LA.lv