Ekonomika
Bizness

Pēc incidentiem Šveicē pārbauda arī “airBaltic” izmantoto “Airbus A220” dzinējus0

Publicitātes foto

Pēc drošības incidentiem ar Šveices aviokompānijas “Swiss” lidmašīnu “Airbus A220” dzinēju apstāšanos lidojumu laikā, arī Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic” šodien sākusi savā flotē esošo visu 20 lidmašīnu “Airbus A220” dzinēju tehniskās pārbaudes, – vēsta LNT Ziņas.

Dzinēju ražotājs “Pratt & Whitney” ir nosūtījis “airBaltic” tehniskās uzraudzības rekomendācijas, kas ir kā risku novēršanas plāns.

Prasība ir nevis pilnībā apturēt lidojumus ar “Airbus A220”, bet gan pirms lidojumiem veikt rūpīgu inspekciju katram no lidmašīnu dzinējiem.

“Šobrīd esam ciešā sadarbībā gan ar lidmašīnas ražotāju, gan dzinēju ražotāju, jo drošība ir mūsu prioritāte. Viņu noteiktās tehniskās pārbaudes ir uzsāktas šodien. Ir pānakts jau labs progress, un mēs ceram līdz nedēļas beigām pabeigt visu dzinēju inspekcijas,” raidījumam sacīja “airBaltic” lidojumu vadības vecākais viceprezidents Pauls Cālītis. “airBaltic” bāzē Rīgā uz vietas esot arī dzinēju ražotāja tehniķis.

Šo pārbaužu dēļ neesot un nebūšot ietekmēts “airBaltic” lidojumu grafiks.

“Nav bijis jāatceļ reisi vai tie jākavē. Dzinēju pārbaudes nav radījušas jebkādas citas sekas, kas negatīvi ietekmētu pasažierus. Darbu pārorganizējam tā, lai visus reisus pildītu pēc paredzētā,” bilda aviokompānijas viceprezidents.

Lai arī “airBaltic” flotes “Airbus A220” lidmašīnām esot citādākas modifikācijas dzinēji nekā problēmas piedzīvojušai “Swiss”, tomēr Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs LNT Ziņām uzsver: “konstruktīvi šie dzinēji ir ļoti līdzīgi, un attiecīgi šī ražotāja rekomendācijas ir saistošas mūsu “airBaltic”.”

Civilās aviācijas aģentūra tagad pastiprināti tehniski uzrauga “airBaltic” A220 floti un kā kompānija veic dzinēju pārbaudes. “Dzinēju mezgli tiek pārbaudīti tieši tāpat kā tas tiek darīts Šveices aviokompānijā.

Risku mazināšanai papildus ir noteikti ekspluatācijas ierobežojumi – ir samazināts atļautais lidojumu augstums un nav atļauts dzinējus izmantot ar pilnu jaudu.

Šādā režīmā “airBaltic” ekspluatēs līdmašīnas līdz tam brīdim, kad starptautiskie izmeklētāji tiks skaidrībā, kā novērst sākotnējos defektu rašanās cēloņus,” skaidroja Gorodcovs.

Saistītie raksti

Kamēr “airBaltic” ne par vienu no A220 lidmašīnām šo trīs gadu laikā neesot sūdzējusies, Šveices aviokompānija “Swiss International Air Lines” jeb “Swiss” pēdējo mēnešu laikā pieredzējusi trīs drošības incidentus – lidojumu laikā dzinēju lāpstiņās rodas noguruma plaisas un dzinējs apstājas. Ir jāveic ārkārtas nosēšanās.

Vakar Swiss steigā apturēja lidojumus ar visām “Airbus A220” lidmašīnām. Pēc dzinēju pārbaudes lidojumi pakāpeniski tiek atsākti.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Dzelzs priekškara maršruts atnes LIAA apbalvojumu starptautiskā konkursā
4 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
TIEŠRAIDE: Diskusijas no festivāla “Digital Freedom Festival” Nākotnes skatuves
Tiešraide 5 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Kuros reģionos brīvo vakanču ir vairāk nekā bezdarbnieku? INFOGRAFIKA.
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Ir bankas, kurām nepieciešama stingrāka pieeja. INTERVIJA ar FKTK vadītāju Santu Purgaili
Intervija 30 minūtes
RB
Rudīte Bērziņa
Dabā
FOTO: Kurzemē joprojām uzturas iespaidīgi lieli ziemeļu gulbju bari
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Francijā plosās spēcīgs sniegputenis: bojā gājis viens cilvēks, daudzviet traucēta elektroapgāde
1 stunda
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Satversmes tiesa pamato, kāpēc arī privātskolās jāmācās galvenokārt latviski
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Zviedrijas TV rīcībā ir informācija par “SEB” banku saistībā ar naudas atmazgāšanu
48 minūtes