×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
17. marts, 2013
Drukāt

Pēc jaunā regulējuma noslēgtas jau 14 laulības

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Līdz šī gada 12.martam citās piemērotās vietās, kas nav dzimtsarakstu nodaļas telpas, ir reģistrētas jau 14 laulības. Pārsvarā laulības slēgtas, kā arī plānots tās noslēgt muižās, pilīs un viesu mājās.

Kā aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijas (TM) sabiedrisko attiecību speciāliste Sigita Vasiļjeva, laulības ir tikušas noslēgtas Jaunmoku pilī, Cēsu Jaunajā pilī, Cesvaines pilī un Skrundas muižā.

Tāpat ir plānotas laulības arī kultūras namos, Pētera Upīša dārzā Dobelē, savukārt Rīgā paredzēts slēgt laulību arī televīzijas tornī. Dzimtsarakstu departamentam ir sniegta informācija, ka ir arī paredzēts slēgt laulību pie jūras.

Papildus, apkopojot dzimtsarakstu nodaļu sniegto informāciju, līdz 12.martam citā piemērotā vietā, kas nav dzimtsarakstu nodaļas telpas, ir reģistrētas aptuveni 14 laulības. Vienlaikus dzimtsarakstu nodaļās ir iesniegti aptuveni 126 iesniegumi ar šādu vēlmi tuvākajos mēnešos noslēgt laulību citā piemērotā vietā.

1.janvārī stājās spēkā Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likums, kas ļauj personām, kas vēlas laulāties, laulības noslēgt dažādās tam piemērotās telpās vai vietās.

Iesniegumi un citi laulības noslēgšanai nepieciešamie dokumenti būs jāiesniedz dzimtsarakstu nodaļā neatkarīgi no tā, kur laulība tiks noslēgta – dzimtsarakstu nodaļā vai baznīcā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+