×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. septembris, 2013
Drukāt

Pēc konflikta ar banku izpārdos lauksaimniecības uzņēmuma “Tilbe agro” īpašumus

LETALETA

Tiesu izpildītājs oktobra sākumā rīkos lauksaimniecības uzņēmuma SIA “Tilbe Agro” īpašumu izsoles, liecina “Latvijas Vēstnesī” publicētie paziņojumi.

 

Jau ziņots, ka Igaunijas uzņēmumam “Agronika OU” piederošās saimniecības “Tilbe agro” jaunā valde konfliktē ar iepriekšējo vadību un “Norvik banku”. Pēc abu pušu iesniegumiem sākti vairāki kriminālprocesi. Banka nolēmusi izlietot komercķīlu un pārņem uzņēmuma īpašumus.

Vairākās izsolēs, kas paredzētas 9.oktobrī, tiks pārdoti kopumā 128 hektāri lauksaimniecības zemes Lielvārdes un Ķeguma novados. Zemesgabalu kopējā sākumcena noteikta 60 300 lati.

Tāpat tiks izsolīts 2,57 hektārus liels zemesgabals Ogres novada Suntažu pagastā, uz kura atrodas noliktavas ēka, angāra jaunbūve, kontroles ēka ar nojumi, piecas graudu krājtvertnes un šķidrinātās gāzes tvertne. Šī īpašuma sākumcena noteikta 586 000 latu.

Kā ziņots, Igaunijas uzņēmumam “Agronika OU” pieder lauksaimniecības uzņēmumi “Tilbe Agro” un SIA “Baltijas grauds”. Igaunijas uzņēmuma īpašnieks ir Maltā reģistrēts publisks investīciju fonds. Šī investīciju fonda apakšfonda, kurš veicis investīcijas abos lauksaimniecības uzņēmumos, vienīgais investors bija “Norvik banka”.

“Tilbe Agro” un “Agronikas” saistības pret “Norvik banku” šopavasar bija 4,292 miljoni eiro (trīs miljoni latu).

Banka pārņēmusi arī abu uzņēmumu lauksaimniecības tehniku. Ražu no laukiem šoruden novāc citi, bankas nozīmēti uzņēmumi.

Kā liecina “firmas.lv” informācija, “Tilbe Agro” pērn strādājusi ar 2,4 miljonu latu apgrozījumu un cietusi 65 476 latu zaudējumus. Gadu iepriekš apgrozījums bija 2,1 miljons latu, bet zaudējumi sasniedza 33 952 latus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+