×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. jūlijs, 2016
Drukāt

Pēc latvāņu pļaušanas vīrietis nonāk slimnīcā (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Aizvadītajā diennaktī mediķi snieguši palīdzību kādam vīrietim, kurš pēc latvāņu pļaušanas guvis ķīmiskus apdegumus, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).

Negadījums noticis Zemgalē, kad kāds 51 gadu vecs vīrietis, pēc paša teiktā, pirms divām dienām pļāvis latvāņus un ar rokām tos krāvis kaudzē. Rezultātā cietušais nonāca slimnīcā ar ķīmiskiem apdegumiem uz abām kājām un rokām.

Tāpat Zemgalē kāds 52 gadus vecs vīrietis pēc odzes koduma vērsies pie ģimenes ārsta. Ar konstatētu alerģisku reakciju cietušais tika nogādās slimnīcā.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devušies uz 1129 izsaukumiem, no tiem 234 bija saistīti ar dažāda rakstura traumām.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Šausmīgs augs un baigā to invāzija Latvijā. Kur palika valstiskie pasākumi to apkarošanai? To jādara masveidā, agri pavasarī indējot, smidzinot, pļaujot un dodot līdzekļus tiem, kas to izdarīs

    • Latvānis ir izcils enerģētiskais un lopbarības augs, viens no vislabākiem medusaugiem. Biogāzes iznākums latvānim ir lielāks, kā no kukurūzas, kura piedevām ir jāstāda. Latvānis satur līdz 16% cukura. Pļaušanas un indēšanas pasākumi tikai ierobežo tā izplatību, vienīgais drošais tā iznīdēšanas veids ir aitiņas, kuras 2-3 gadu laikā, regulāri izplūcot jaunos dzimumus, novārdzina tā sakni un platības pārņem zāle.

  2. Latvāņu sula izraisa fototoksisko apdegumu, kas veidojās intesīva ultraviolēta starojuma ietekmē, tāpēc latvāņu pļaušana jāveic laikā, kad ir apmācies un, protems, specapģērbā.

  3. pagašsvetdien neviens no tukuma puses nenonāca slimnicā? braucot skatijos kā latvāņus trimerē viens viegli apģērbies. tam ar jābut ar ķimisko apdegumu no sulas

Draugiem Facebook Twitter Google+