×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
2. septembris, 2016
Drukāt

Pēc “Norvik bankas” sūdzības premjers izveido darba grupu

Foto- LETAFoto- LETA

"Norvik Banka" ir viena no 11 bankām, kuras pēdējos gados pārskata

Saņemot “Norvik bankas” vēstuli par iespējamu ārvalstu investīciju strīdu, premjers izveidojis darba grupu.

Darba grupa izveidota, lai atbilstoši Latvijas un Lielbritānijas valdību līgumam par ieguldījumu veicināšanu un aizsardzību izvērtētu “Norvik bankas” lielākā akcionāra Grigorija Guseļņikova vēstuli par iespējamo ārvalsts investīciju strīdu.

“Norvik bankā” aģentūrai nesniedza sīkāku informāciju, par kādu strīdu ir runa. “Sūdzība skar jautājumus, kas ir ļoti svarīgi ne tikai “Norvik bankai”, bet visiem Latvijas pilsoņiem, Latvijas uzņēmumiem un tiem, kas investē Latvijā. Tomēr sūdzība bija iesniegta konfidenciāli, tāpēc šajā posmā būtu nepiemēroti komentēt to,” aģentūrai BNS atzina bankas komunikācijas vadītāja Ilze Vītola.

Darba grupu vada Valsts kancelejas Juridiskā departamenta juriskonsulte Ilze Dubava, bet darba grupas vadītājas vietniece ir Nērika Lizinska. Darba grupā iekļauti pārstāvji no Finanšu un kapitāla tirgus komisijas, Tieslietu ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Ārlietu ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Ģenerālprokuratūras, liecina oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” publicētais Ministru prezidenta rīkojums par darba grupas izveidošanu.

Darba grupai uzdots izvērtēt Guseļņikova vēstulē norādītos argumentus, izstrādāt informatīvo ziņojumu par Latvijas sākotnējo nostāju (pozīciju) un iesniegt to Ministru prezidentam tālākai virzībai izskatīšanai Ministru kabinetā.

Kā ziņots, saskaņā ar Latvijas Komercbanku asociācijas datiem pirmā ceturkšņa beigās “Norvik banka” bija pēc aktīviem astotā lielākā banka Latvijā. Krievijas un Lielbritānijas pilsonis Guseļņikovs tieši un netieši ir lielākais “Norvik bankas” akcionārs. “Norvik banka” šā gada pirmo pusgadu noslēdza ar 10,89 miljonu eiro peļņu, liecina bankas neauditētais finanšu pārskats.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+