Mobilā versija
Brīdinājums -1.0°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
2. septembris, 2016
Drukāt

Pēc “Norvik bankas” sūdzības premjers izveido darba grupu

Foto- LETAFoto- LETA

"Norvik Bankas" izkārtne.

Saņemot “Norvik bankas” vēstuli par iespējamu ārvalstu investīciju strīdu, premjers izveidojis darba grupu.

Darba grupa izveidota, lai atbilstoši Latvijas un Lielbritānijas valdību līgumam par ieguldījumu veicināšanu un aizsardzību izvērtētu “Norvik bankas” lielākā akcionāra Grigorija Guseļņikova vēstuli par iespējamo ārvalsts investīciju strīdu.

“Norvik bankā” aģentūrai nesniedza sīkāku informāciju, par kādu strīdu ir runa. “Sūdzība skar jautājumus, kas ir ļoti svarīgi ne tikai “Norvik bankai”, bet visiem Latvijas pilsoņiem, Latvijas uzņēmumiem un tiem, kas investē Latvijā. Tomēr sūdzība bija iesniegta konfidenciāli, tāpēc šajā posmā būtu nepiemēroti komentēt to,” aģentūrai BNS atzina bankas komunikācijas vadītāja Ilze Vītola.

Darba grupu vada Valsts kancelejas Juridiskā departamenta juriskonsulte Ilze Dubava, bet darba grupas vadītājas vietniece ir Nērika Lizinska. Darba grupā iekļauti pārstāvji no Finanšu un kapitāla tirgus komisijas, Tieslietu ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Ārlietu ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Ģenerālprokuratūras, liecina oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” publicētais Ministru prezidenta rīkojums par darba grupas izveidošanu.

Darba grupai uzdots izvērtēt Guseļņikova vēstulē norādītos argumentus, izstrādāt informatīvo ziņojumu par Latvijas sākotnējo nostāju (pozīciju) un iesniegt to Ministru prezidentam tālākai virzībai izskatīšanai Ministru kabinetā.

Kā ziņots, saskaņā ar Latvijas Komercbanku asociācijas datiem pirmā ceturkšņa beigās “Norvik banka” bija pēc aktīviem astotā lielākā banka Latvijā. Krievijas un Lielbritānijas pilsonis Guseļņikovs tieši un netieši ir lielākais “Norvik bankas” akcionārs. “Norvik banka” šā gada pirmo pusgadu noslēdza ar 10,89 miljonu eiro peļņu, liecina bankas neauditētais finanšu pārskats.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+