×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
29. jūnijs, 2016
Drukāt

Pēc restaurācijas svinīgi atklās neparasto Katlakalna baznīcu (1)

Foto: Ķekavas novada pašvaldībaFoto: Ķekavas novada pašvaldība

Sestdien, 2. jūlijā, plkst. 11 ar svētku dievkalpojumu svinīgi tiks atklāta atjaunotā kultūrvēsturiskā pērle – Katlakalna evaņģēliski luteriskā baznīca, kas nu atguvusi sākotnējo spožumu, LA.lv uzzināja Ķekavas novada pašvaldībā.

Restaurācija ilga divus gadus, un tās laikā baznīca tika atjaunota no pamatiem līdz jumtam. Restaurēta altāra glezna un vēsturiskais tornītis virs baznīcas kupola, virs kura tagad atrodas apzeltīts arhibīskapa Jāņa Vanaga iesvētīts krusts.

“Zvanu tornī tika uzstādīti divi jauni baznīcas zvani, kas turpmāk no plkst. 9 rītā līdz plkst. 9 vakarā iezvanīs katru stundu. Zvanu izgatavošana izmaksāja gandrīz 10 000 eiro, un viena lielā zvana izveidi finansēja Ķekavas novada pašvaldība,” pastāstīja novada pašvaldība ssabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Bērziņa.

Tāpat restaurēti logi, durvis, grīdas, altāris, ērģeļu balkons un visas citas koka daļas. Īpašu logu restauratoru uzmanību piesaistīja 220 gadus vecie logu stikli, kuri nav ideāli gludi un kuros ir gaisa burbulīši. Vēstures elpa izraisa īpašas sajūtas, tāpēc meistari iespēju robežās centās saglabāt vecos stiklus.

Ēkas koka vēsturisko logu un durvju restaurācijai, kā arī baznīcas pieejamības nodrošināšanai cilvēkiem ar kustību traucējumiem draudze piesaistīja finansējumu no Eiropas finanšu programmas 45 000 eiro apmērā.

Restaurācijas ietvaros virs kanceles tika izveidots vēsturiskais baldahīns un ierīkota apskaņošanas sistēma, ka ļaus turpmāk baznīcā rīkot koncertus. Pašlaik vēl restaurāciju gaida ērģeles.
Pēc draudzes datiem, kopumā restaurācija bez papildus darbiem izmaksājusi vairāk nekā 1,2 miljonus eiro, pauda Bērziņa.

Baznīcas iesvētīšanas dievkalpojumā 2. jūlijā piedalīsies bīskaps Pāvils Brūvers, prāvests Andris Krauliņš, mācītāji – profesora Roberta Feldmaņa audzēkņi –, Ķekavas novada domes un pašvaldības pārstāvji, kultūras darbinieki un novada ļaudis.

Katlakalna baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kas celta pēc arhitekta Kristofa Hāberlanda projekta 1794. gadā. Tā ir unikāla ar savu Latvijas baznīcām neraksturīgo, apaļo – Romas panteonam līdzīgu formu.
restaureta Katlakalna baznica1

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cerams, ka šie arī izstāsies no farizeju LELB.

Draugiem Facebook Twitter Google+