×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. janvāris, 2015
Drukāt

Pelēki un par džipiem izliekamies? (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Auto asociācija – Latvijas Pilnvaroto auto tirgotāju apvienība – nodevusi mediju rīcībā plašu pērnās statistikas apkopojumu. Šodien pirmais ieskats dažās tās sadaļās.

Modeļu izvēle

Privātpersonu izvēlē dominē auto, kurus asociācijas klasifikators sauc par apvidus auto. Tautā tos tradicionāli sauc par džipiem. Vai džipiņiem, ja izmēros relatīvi mazi – kā “Yeti” vai “Juke”. Vai pamatoti? Statistika nerāda piedziņas veidu. Neoficiālās sarunās gan uzzināms, ka, piemēram, pie viena no dīleriem nopirkto “Nissan Qashqai” deviņas desmitdaļas ir ar vienas – 
priekšējās – ass piedziņu. Un tātad no lepnā apzīmējuma “apvidus” šeit tehniski ir vien mazliet lielāks klīrenss. Un, protams, – stils, augstāka braucēju pozīcija, mazliet lielāki riteņi. Secinām – saukt Latviju par džipu zemi laikam tomēr ir pārspīlējums. Un asociācijas viceprezidents Inguss Rūtiņš vēl piebilst – arī “Škoda Jety” nez vai ir uzskatāms par Latvijā populārāko mazo krosoveru, jo pārāk daudz no juridisku personu reģistrētajiem auto nekavējoties aizceļo uz citām valstīm (reeksports).

Blāva krāsa – vai laba?

Atceros, ka kādā no seniem preses auto ceļojumiem kolēģis Normunds A., pirmo reizi nonācis “Beneluksa” zonā, teica – fui! Tik garlaicīgi! Visi auto pelēki…

Diemžēl nu to laikam varam teikt par Latviju. Pievienotās tabulas liecina par laikam jau praktisku (retāk var mazgāt), bet garlaicīgu izvēli. Turklāt – nez vai pelēks, brūns, balts (netīrs) šādā mazu kontrastu klimatā ir labākā izvēle no pamanāmības, tātad drošības viedokļa.

modeli_top_tab

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Autoriņ, izlabo vārdu “Jety” uz pareizo. Pašpiko turpat tabuliņā zemāk kā vajag pareizi… 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+